VNF grantu konkursos līdzfinansētās idejas, kuras pašu spēkiem realizējuši Valmieras un apkārtējo novadu iedzīvotāji.

Ziedotāju aplis 2017

Ziedotāju aplis 2017

2017. gada 7. decembrī notika pirmais Ziedotāju aplis Valmierā, kur ar aplausiem sveica trīs projektu autorus, kopā viņu ieceru īstenošanai ziedojot vairāk nekā 6000 eiro. Pasākums pierādīja, ka kolektīvi ziedota summa var sniegt nozīmīgu atbalstu. Valmieras novada fonds no sirds pateicas visiem, kuri ziedoja klātienē un neklātienē, lai biedrība “Ģimenes šūpulis” varētu organizēt krīzē nonākušo jauno māmiņu izglītošanos, Toms Treimanis uzstādītu grāmatu apmaiņas mājiņas Kocēnos un Valmierā, bet Vidzemes sporta asociācija tiktu pie inventāra izcilākiem rezultātiem airēšanas slaloma sacensībās ceļā uz Tokijas olimpiādi.

 

Ziedotāju aplis Valmierā notika pirmo reizi, neformālā gaisotnē pulcējot labvēļus, kuri bija gatavi uzklausīt trīs sabiedrībai nozīmīgas projektu idejas un ziedot, ja iecere uzrunāja. Katrai iniciatīvai bija dotas sešas minūtes izskaidrot ideju un sešas minūtes, lai atbildētu uz ziedotāju jautājumiem. Pēc tam sākās ziedojumu solījumu sesija, kur pozitīvā un ar smiekliem apvītā gaisotnē ziedotāji solīja un izaicināja cits citu, pēc pašu izvēles ziedojot no pieciem līdz pat 400 eiro.

 

Īsumā par Ziedotāju apļa norisi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstu iniciatīvām saņēma:

 • Ģimenes šūpulis – biedrības Patvēruma mājā nodrošina bez dzīvesvietas un emocionālā patvēruma palikušām jaunajām māmiņām pagaidu mājvietu, bet, lai jaunās māmiņas spētu uzsākt patstāvīgu dzīvi un iekļautos darba tirgū, nepieciešams sniegt atbalstu prasmju apguvē. Vairāk informācijas par biedrību: http://www.gimenes-supulis.lv/
  "Ģimenes šūpulis" pieteikums
   

 • Vidzemes sporta asociācija – Airēšanas slaloms ir tehniski sarežģīts sporta veids, kur nozīme ir ne tikai sportistu fiziskajai sagatavotībai, bet precizitātei mutuļojošā straumē. Teju ikdienu mūsu Kazu krācēs redzam jaunos airētājus, kuri trenējas, un gūst labus rezultātus Eiropas līmenī. Lai tuvotos Olimpiskajām spēlēm un nestu Valmieras vārdu pasaulē, treneris Kaspars Pakers aicina atbalstīt ekipējuma iegādi rūpīgai treniņu analīzei. 
  "Vidzemes sporta asociācija" pieteikums
   

 • Toms Treimanis – aicina nekrāt putekļus uz grāmatām plauktos, bet ļaut tām ceļot pie arvien jauniem lasītājiem, izveidojot brīvdabas grāmatu apmaiņas punktus – “mājiņas”, padarot grāmatu apmaiņu aizraujošu un viegli pieejamu jebkurā laikā. 
  "Grāmatu mājiņas" pieteikums

 

Kā notika pasākums?

17.00   ierašanās un neformālas sarunas

17.30   projektu prezentācijas

18.20   ziedojumu solīšanas sesija

19.00   rezultātu paziņošana

 

Ziedotāju aplis ir klātienes kolektīvās naudas solīšanas pasākums, kur tiekas mūsu kopienā aktuālas un interesantas idejas un to autori ar cilvēkiem, kuri vēlas Valmieras un tās apkaimes attīstībā ieguldīt naudu vai citus resursus. Tā ir arī iespēja neformālā gaisotnē satikt līdzīgi domājošus ļaudis, iepazīt jaunas jomas, iedvesmoties pašam un motivēt citus.

 

Daudzviet pasaulē Ziedotāju aplis pazīstams kā Giving Circle. Latvijā kopienu fondi šo metodi 2017. gadā pārņēma no Lielbritānijas organizācijas “The Funding Network”. Valmierā to rīko vietējā labdarības organizācija "Valmieras novada fonds".

 

Video atskats uz pasākumu:

 

Ziedotāju apļa dalībnieku sajūtas pēc 2017. gada piedzīvojuma

 

Atbalstītais projekts – Grāmatu mājiņas Kocēnu novadā un Valmierā

 

Atbalstītais projekts – izglītības iespējas "Ģimenes šūpuļa" Patvēruma mājā

 

Atbalstītais projekts – jaunas iespējas airēšanas slalomistu izcilības vairošanai un rezultātu uzlabošanai ceļā uz Tokijas olimpiādi

 

 


Pievienotā galerija: