Jauniešu ideju laboratorijas un Valmieras jauniešu labie darbi savai pilsētai un cilvēkiem.

12 jauniešu mini idejas Valmieras pusē

12 jauniešu mini idejas Valmieras pusē

Novembrī fonda Jauniešu ideju laboratorija rīkoja mini ideju konkursu “Ja es būtu sava novada priekšnieks“, kurā jaunieši savas idejas īstenošanai varēja iegūt 20 latus (€28). Valmieras un tuvākās apkārtnes jaunieši iesniedza 91 ideju, no kurām tika atbalstītas 12 sabiedrībai aktuālākās un nozīmīgākās! Decembrī un vēl janvārī jaunieši ar lielu degsmi tās īsteno Ķoņos, Mazsalacā, Naukšēnos, Rūjienā un Valmierā.

 

Bērnu stūrītis BK Valmiera spēlēs

Bērnu stūrītis BK Valmiera spēlēs

Jau kopš oktobra sākuma JILieši BK Valmieras spēlēs atkal pieskata mazo bērnu stūrīti. Kopā ar bērniem tiek spēlētas dažādas rotaļas un spēles, mestas arī mazās basketbola bumbas bērniem piemērotos basketbola grozos.

Svētki katrās mājas ‘2011

Jau trešo gadu Valmieras jaunieši radīja dāvināšanas un dāvanu saņemšana prieku, ko nosaukuši par Ziemassvētku labdarības akciju “Svētki katrās mājās”. Gatavot dāvanas tiem cilvēkiem, kam ballītes un bieži ciemiņi mēdz izpalikt, VNF Jauniešu ideju laboratorijai talkā nāca Valmieras jaunatnes centra “Vinda” Jauniešu klubs “Acis”, Latvijas Sarkanā Krusta Jauniešu Valmieras nodaļa un Brenguļu jauniešu dome.

JIL pirmais projektu konkurss “Jaunieši dod iespēju jauniešiem” '2011

2011. gada pavasarī īstenojās sen lolots Jauniešu ideju laboratorijas sapnis – pašu rīkots projektu konkurss. JIL aicināja jauniešus vecumā no 13-25 gadiem iesniegt idejas, kas saistītas ar vietējās dzīves uzlabošanu un rada labumu pēc iespējas lielākam skaitam cilvēku. Projektu konkurss tapa pateicoties SEB bankas un “Sorosa fonda Latvija” atbalstam.

Skolas somas jampadracis ‘2011

2011. gada augustā TC “Valleta” notika “Skolas somas jampadracis”, kura laikā ikviens, iepērkoties labdarības tirdziņā, varēja ziedot akcijai “Skolas soma”. Pasākumā saziedotie līdzekļi – Ls 76,22 – pārtapa 25 latu vērtās dāvanu kartēs kancelejas preču veikalā un palīdzēja trim pirmklasniekiem uzsākt skolas gaitas.

Velo modes skate ‘2011

Lai 2011. gada augusta mēnesī jauniešu aktīvistu grupa varētu rīkot vasaras skolu Valmieras apkaimes jauniešiem, bija nepieciešami 600 lati. VNF Jauniešu ideju laboratorija (JIL) ļoti vēlējās, lai ideja īstenotos un nometnē varētu piedalīties jaunieši arī no mazāk situētām ģimenēm. Valmieras pilsētas svētku apmeklētāji piedaloties labdarības pasākumā “Velo Fashion Show 2011” palīdzēja saziedot atlikušo naudas summu vasaras skolai.

Galda spēļu vakari

2011. gada februārī, Valmieras integrētajā bibliotēkā rosīgā atmosfērā tika atklāti Galda spēļu vakari. Atklāšanas pasākumā piedalījās valmieriešiem tuvas un zināmas personības, starp kurām bija gan rūdīti spēļu entuziasti, gan arī tie, kas pirmoreiz izmēģināja spēkus pasaules populārāko galda spēļu piedzīvojumos.

Ienes pārmaiņas pasaulē

2011. gada sākumā jauniešiem visā Latvijā bija iespēja piedalīties konkursā, kurā galvenā balva bija unikāla piedalīšanās starptautiskā Eiropas un Āzijas jauniešu forumā 2011. gada vasarā Sofijā, Bulgārijā. Lai piedalītos, jauniešiem bija jāizsaka savs viedoklis par kādu no ANO Tūkstošgades attīstības mērķiem, izmantojot fotokameru, uzrakstot eseju vai projekta ideju.

Velo modes skate ‘2010

Jau otro gadu Valmieras pilsētas svētkos notika Velo Fashion Show, ko rīko VNF Jauniešu ideju laboratorija (JIL). Gan mazie, gan lielie svētku apmeklētāji varēja izrotāt savus velosipēdus, skrituļslidas, trīsriteņus, rollerus vai citus iemīļotos braucamrīkus, piešķirot tiem vēl neredzētu izskatu.

 

Saldais tirdziņš '2010

2010. gada 13. februārī, TC „Valleta” 3. stāvā notika VNF Jauniešu ideju laboratorijas (JIL) rīkotais “Saldais tirdziņš”. Tirdziņā varēja iegādāties jauniešu darinātus rokdarbus un smukuma lietas Valentīndienas noskaņās.

Ziemassvētku labdarības akcija

2009. gada nogalē VNF Jauniešu ideju laboratorija (JIL) sadarbojoties ar Valmieras jauniešu domes un Latvijas. Sarkanā Krusta Valmieras komitejas jauniešiem organizēja pirmo labdarības akciju “Svētki katrās mājās”. Radošajā darbnīcā ikviens varēja zīmēt Ziemassvētku kartiņas, veidot eglīšu rotājumus un apgleznot audumu dāvanu maisiņus, tā sagādājot svētku prieku 79 mājas aprūpē esošajiem Valmieras pensionāriem.

Labdarības tirdziņš „Piepildi skolas somu!”

2009. gada 15. augustā Valmieras kultūras centrā norisinājās labdarības tirdziņš „Piepildi skolas somu!”. Tirdziņš bija daļa no labdarības akcijas “Skolas soma” aktivitātēm un tirdziņā “ietirgotie” Ls 275 tika pārvērsti astoņās dāvanu kartēs veikalā „Papīra Birojs”, lai mazturīgo ģimeņu pirmklasnieki varētu ar prieku uzsākt skolas gaitas.

Velo modes skate - JIL pirmais labdarības pasākums

2009. gada 4. jūlijā Valmieras pilsētas svētkos pie Kultūras centra Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (JIL) rīkoja savu pirmo labdarības pasākumu Velo fashion show. Tajā velosipēdu īpašnieki saviem spēkratiem dāvāja neatkārtojamu izskatu, savukārt skatītāji balsoja par saviem favorītiem, tā ziedojot valmierieša Alekseja Cīruļa ārstēšanai.

Jauniešu ideju laboratorija

2007. gada rudenī Valmieras novada fonds uzsāka jaunu programmu - Jauniešu ideju laboratoriju, kuras mērķis bija aicināt jauniešus līdzdarboties savu un draugu labo ideju realizēšanā. Jauniešu ideju laboratorija bija pirmā šāda veida aktivitāte Latvijā; pasaulē tā ir pazīstama ar nosaukumu Jauniešu banka.