Jauniešu ideju laboratorijas un Valmieras jauniešu labie darbi savai pilsētai un cilvēkiem.

12 jauniešu mini idejas Valmieras pusē

12 jauniešu mini idejas Valmieras pusē

Novembrī fonda Jauniešu ideju laboratorija rīkoja mini ideju konkursu “Ja es būtu sava novada priekšnieks“, kurā jaunieši savas idejas īstenošanai varēja iegūt 20 latus (€28). Valmieras un tuvākās apkārtnes jaunieši iesniedza 91 ideju, no kurām tika atbalstītas 12 sabiedrībai aktuālākās un nozīmīgākās! Decembrī un vēl janvārī jaunieši ar lielu degsmi tās īsteno Ķoņos, Mazsalacā, Naukšēnos, Rūjienā un Valmierā.

 

Lūk, atbalstītie projekti:

1.  “Izkrāsosim Valmieru” – jaunieši Valmierā zīmēs trīsdimensionālus grafiti zīmējumus, tā padarot pilsētu košāku un radošāku. Lai gan ideja ir atbalstīta konkursā, vēl nepieciešams to saskaņot ar pašvaldību.

2. “Iepriecināsim bērnus slimnīcā!” – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši Ziemassvētku gaidīšanas laikā ciemojās Vidzemes slimnīcā un apciemoja bērnus. Jaunieši pārģērbās dažādās maskās, dāvāja mazajiem saldumus, kopā ar tiem rotaļājās un spēlēja dažādas spēles.

3. “Info konfektes” jeb informējošus saldumus par tuvākajiem pasākumiem Valmierā pilsētas ielās decembrī dalīja Valmieras Valsts ģimnāzijas jaunieši. Tā teikt, divi vienā – gan saldumiņš, gan noderīga informācija!

4. “Slidotavas atklāšanas pasākums” ar siltu tēju un gardām maizītēm notiks Naukšēnos, tiklīdz būs atnācis aukstums un sals. Siltais decembris slidotavu neļāva ierīkot.

5. “Pozitīvā siena” tapusi Valmieras Valsts ģimnāzijā, kur savus vēlējumus un atziņas pozitīvākai dienai var pievienot skolēni, skolotāji un skolas viesi, tādējādi liekot pasmaidīt apkārtējiem! Nākotnē jaunieši plāno līdzīgu sienu izveidot arī Valmieras centrā.

6. “Dāvanas no bērna rokām” joprojām turpinās Ķoņu pamatskolā, kur meitenes kopā ar mazajiem bērnudārzniekiem veidoja jaukas dāvaniņas no papīriem, spīgulīšiem un citiem nieciņiem, lai iepriecinātu savus tuvākos un mīļos.

7. “Tikšanās ar Renāru Zeltiņu” – izbijušais basketbolists un jaunā TV personība iedvesmos Mazsalacas jauniešus ar savu dzīvesstāstu un pieredzi.

8. “Palīdzības auto” gadu izskaņā apbraukāja tuvākos pagastus un Valmieru, aicināja iedzīvotājus ziedot nevajadzīgās segas, matračus un spilvenus. Mantas jaunieši nogādāja Valmieras dzīvnieku patversmē, lai tās mazajiem iemītniekiem būtu silti aukstajā ziemā.

9. “Svētki Rūjienas senioru mājā” notiks, kad Rūjienas vidusskolas jaunieši dosies uz Rūjienas slimnīcu. Tur mājīgā atmosfērā jaunieši kopā ar vecajiem ļaudīm ceps gardas piparkūkas, ko vēlāk kopā baudīs pie siltas tējas krūzes.

10. “Muzikālā siena” atdzīvināja Mazsalacas vidusskolas tumšo gaiteni pie mūzikas kabineta. Turklāt tas veidots kā fotosiena, pie kuras varētu fotografēties ikviens Mazsalacas skolas viesis.

11. “Piparkūku sirdis Ziemassvētkos” iepriecināja Valmieras Pārgaujas pansionāta iemītniekus. Tās cepuši, glazējuši un jaukās dāvaniņās sasaiņojuši Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši.

12. “Sporta istabas atklāšanu Zilākalnā” pirms Ziemassvētkiem īstenoja pagasta jaunieši. Svinīgo atklāšanu papildināja dažādi gardumi un silta tēja no pašu apzīmētām krūzītēm.

 

Atbalstīto ideju video sižeti apskatāmi arī JIL YouTube kanālā http://www.youtube.com/user/VNFJIL