10 labi darbi Valmierai un apkaimei

Labo darbu programmas projektu līgumu parasktīšanaŠodien, 23. maijā, Valmieras integrētās bibliotēkas telpās Valmieras novada fonds parakstīja līgumus ar aktīviem un darboties gribošiem valmieriešiem par desmit jaunām iecerēm, kas vērstas uz iedzīvotāju sadarbību un līdzdalību. Tā simboliski noslēdzas VNF Labo darbu programmas 2012. gada konkurss un sākas labāko projektu īstenošana.
 
Šā gada vasarā un rudenī turpināsies Ķoņu kalna estrādes sakārtošanas darbi, tiks gatavotas maskas Naukšēnu skolas teātra pulciņam, Mazsalacā veidos krāšņu puķu dobi, Trikātā bērni un vecāki mācīsies kopīgi gatavot un svinēt ģimenes svētkus, Kauguros rīkos eseju konkursu Zentas Mauriņas piemiņai, bet Mūrmuižā kādas daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā ierīkos “štābiņu” bērniem, kur rotaļāties lietainā laikā. Savukārt Valmierā caur radošām aktivitātēm tiks veicināta sadarbība starp pirmsskolas vecuma bērniem un sirmgalvjiem, studentu organizācija “AIESEC” jauniešiem rīkos tikšanās ar dažādu jomu profesionāļiem. Tāpat, lai atdzīvinātu kultūras dzīvi Pārgaujā, tiks atjaunota Amatnieku parka estrāde un, ja izdosies atrast brīvprātīgos speciālistus, Valmierā darbu sāks arī veselības, informācijas un konsultāciju istaba.
 
Līgumu parakstīšanas laikā visi atbalstīto projektu autori teica lielu paldies Valmieras novada fonda ziedotājiem par iespēju savas ieceres īstenot. Arī Valmieras Amatnieku parka fonda vadītāja Anita Bedrīte neslēpa prieku par iespēju atjaunot parka estrādi un atkal iedzīvināt kādreiz tik mīlētos, bet nu aizmirstos amatnieku svētkus. Savukārt Naukšēnu teātra pulciņa vadītāja Inga Gaile uzsvēra, ka viņu iecere par masku darināšanu būs arī lielisks veids bērnu, vecāku un pedagogu saliedēšanai.
 
Labo darbu programmas 2012. gada konkurss noritēja divās kārtās, kur pirmajā saņemti 25 ideju pieteikumi, bet pēc apmācībām, ideju nostiprināšanas un pieslīpēšanas, otrajā kārtā saņemti 19 projektu pieteikumi. VNF Ziedotāju padomes dalībnieku, citu personu ziedojumi Labo darbu programmā un Britu padomes Latvijā piešķīrums ļāvis atbalstīt 10 visveiksmīgākās aktivitātes, kuru īstenotāji ne vien saviem spēkiem atjaunos vai radīs lietas, kas uzlabos un sakārtos dzīves vidi, bet arī iesaistīs tajās līdzcilvēkus.
 
Valmieras novada fonds ir mūsdienīga labdarības organizācija, kura darbojas, lai būtu par partneri tiem, kuri vēlas ziedot un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas. Fonda mērķis ir attīstīt kopienu filantropiju un mērķtiecīgas, ziedošanas tradīcijas Valmierā un sešos apkārtējos novados.