1000 latu iedzīvotāju projektiem Valmieras apkaimē

1000 latu iedzīvotāju projektiem Valmieras apkaimē

Labo darbu programmas pavasara konkursā Valmieras novada fonds atbalstījis piecus projektus, tiem piešķirot 1000 latus no valmieriešu ziedojumiem. Šovasar īstenojot idejas, iedzīvotāji kopīgi rūpēsies par bērniem, dzīvniekiem un citām vietējiem ļaudīm aktuālām jomām.

 

Martā izsludinātajā konkursā fonds saņēma deviņus pieteikumus, no kuriem starta signālu to īstenošanai guva pieci projekti. Tika atbalstīta rencēniešu vēlme sanākt kopā un dalīties kulinārijas prasmēs, zaļo gaismu saņēma arī Trikātas vecāki un skolotāji, lai ierīkotu dārzeņu dobi, kur jaunākie skolēni izzinās dabas procesus un pašu audzētu produktu garšas burvību. Naukšēnos vecāku klubiņš kopā ar pirmsskolas grupiņas audzinātājām gatavos neparastas rotaļlietas, lai attīstītu bērnu radošumu. Rūpējoties par mīļdzīvniekiem, biedrības “Astēm būt” pārstāvji veidos informatīvus materiālus par dzīvnieku labturību un dosies uz skolām, kur iepazīstinās bērnus ar atbildīgu rīcību pret mazajiem brāļiem. Rosinot interesi par Latvijas vēsturi un ļaujot to tuvāk izjust, Valmieras represēto biedrība ar jauniešiem dosies uz Mores muzeju Siguldas novadā, kur dalīsies ar pašu piedzīvotajiem atmiņu stāstiem.

 

Vakar fonda mājīgajās telpās tika parakstīti līgumi par šo ieceru īstenošanu. Lai gan pavasara konkursa krājkasītē šajā reizē bija salīdzinoši neliela summa – vien 1000 latu, tas vēlreiz pierādīja, ka ar nelieliem resursiem un cilvēku entuziasmu iespējams veikt vērtīgus un kopienai noderīgus darbus, tādēļ sakām milzīgu paldies visiem brīvprātīgajiem un fonda ziedotājiem, kas ļauj īstenot līdzcilvēku idejas.

 

Konkursa mērķis bija vairot iedzīvotāju sadarbību un savstarpējo pašpalīdzību, lai uzlabotu dzīvi apkārtējā vidē. Pieteikumus vērtēja divās daļās – pēc kvalitātes kritērijiem tos analizēja konkursa komisija, bet otru daļu veidoja Labo darbu programmas ziedotāju balsojums.

 

Lai arī turpmāk varētu atbalstīt līdzīgus projektus, ikvienam valmierietim un apkārtējo novadu iedzīvotājam ir iespēja ziedot Valmieras novada fonda Labo darbu programmai. Plašāka informācija pieejama fonda mājas lapā www.vnf.lv. Pateicoties lielākiem un mazākiem ziedojumiem, ar Valmieras novada fonda atbalstu līdz šim dažādos projektu konkursos ir īstenotas vairāk nekā 100 iedzīvotāju iniciatīvas plašā Valmieras apkaimē.