12 jauniešu mini idejas - Valmierā un tās apkārtnē

12 jauniešu mini idejas - Valmierā un tās apkārtnē

Šogad Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) rīkoja savu pirmo mini ideju konkursu “Ja es būtu sava novada priekšnieks”. Rezultātā no iesniegtās 91 jauniešu idejas ir atbalstītas veselas 12! Tāpēc jau pavisam drīz Ķoņos, Mazsalacā, Naukšēnos, Rūjienā un Valmierā jaunieši īstenos sabiedrībai nozīmīgas mini idejas.

 

Konkurss ļoti labi parādīja, ka arī par nelielām naudas summām jeb 20 latiem jaunieši var īstenot sabiedrībai nozīmīgas idejas. Tāpēc decembra mēnesī ar saldiem pārsteigumiem jaunieši iepriecinās un arī informēs apkārtējos, bet pozitīvā siena un grafiti priecēs to garāmgājējus. Ķoņos tiks veidotas Ziemassvētku dāvaniņas vecākiem, , Naukšēnos – atklāta slidotava, bet Zilākalnā – sporta istaba! Savukārt Mazsalacas vidusskolā iedvesmu smelsimies no Muzikālās sienu un atpazīstamas TV personības!

 

Liels ir JIL jauniešu prieks par kuplo ideju skaitu! JIL secina, ka pieteikto ideju skaits ir tik liels, jo paši jaunieši devušies uz skolām, stāstīja skolēniem par konkursu un konsultēja jauniešus to ideju rakstīšanā. JIL jaunieši kopā ar VNF uzraudzības komisju izvēlējās idejas, kas sniedz sabiedrībai vislielāko labumu, un ar to autoriem tikās gan jauniešu Ceplī, gan to skolās. Galu galā iepriekšplānoto 11 ideju vietā tika pieņemts lēmums atbalstīt veselas 12!

 

Turpmāk JIL mini konkursus tiek plānots rīkot ik gadu pirms lielā JIL ideju konkursa, kurā tiks atbalstītas jauniešu idejas arī par lielākām naudiņām. Šogad JIL mini ideju konkursa finansējumu veido JIL jauniešu piesaistītie ziedojumi un VNF Labo darbu programmas ziedojumi. Savukārt VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet Jauniešu ideju laboratorijas aktivitātes finansiāli atbalsta arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Globālais fonds un programma “Jaunatne darbībā”.