Aicina uz Jauniešu ideju laboratoriju

 Līdz 26. septembrim Valmieras rajona jaunieši ir aicināti pieteikties dalībai radošajā Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijā. Tās galvenais mērķis ir ieinteresēt jauniešus aktīvi līdzdarboties savu un draugu labo ideju realizēšanā.
 
Jauniešu ideju laboratorijas iecere ir apmācīt jauniešus realizēt savas idejas, piesaistīt tām citus domubiedrus un nepieciešamos finanšu līdzekļus. Jauniešu ideju laboratorija sastāvēs no trim "aktivitāšu blokiem". Pirmkārt, jauniešu apmācības par tematiem, kas saistīti ar labdarību un ziedošanu, domubiedru piesaisti savu ideju realizēšanai, projektu rakstīšanu un konkursu rīkošanu. Otrkārt, jaunieši paši mācīsies piesaistīt līdzekļus no labvēļiem. Treškārt, laboratorijas dalībniekiem pašiem būs iespēja sagatavot projektu konkursu citiem Valmieras rajona jauniešiem, noteikt šī konkursa prioritātes un izvērtēt pieteikumus.
 
Jauniešu guvums, līdzdarbojoties Jauniešu ideju laboratorijā, ir sākot no pavisam vienkāršas saskarsmes spēju pilnveidošanas līdz zināšanām par to, kā var īstenot savas vēlmes. Radošais projekts ir arī izaicinājums jauniešiem apgūt un radīt kaut ko vēl nebijušu pašu spēkiem un būt vieniem no pirmajiem, kuri to paveic.
 
Pieteikties Jauniešu ideju laboratorijā var ikviens. Ieinteresētos jauniešus aicinām zvanīt VNF Jauniešu ideju laboratorijas koordinatorei Danai Felkerei pa tālruni 28664762 vai rakstīt uz e‑pastu laboratorija@vnf.lv.
 
Jauniešu ideju laboratoriju organizē Valmieras novada fonds. VNF ir vietējās labdarības organizācija, kuras mērķis ir attīstīt mērķtiecīgas ziedošanas tradīcijas Valmieras rajonā un, piesaistot vietējos ziedojumus, nodrošināt vietējo ideju īstenošanu neatkarīgi no ārējiem finanšu resursiem. Doma par Jauniešu ideju laboratoriju ir aizgūta no citiem kopienu fondiem visā pasaulē (Krievija, ASV, Īrija, Lielbritānija, Slovākija), kurās līdzīgi projekti veiksmīgi notiek jau vairākus gadus un ir pierādījuši, ka jauniešiem šādas aktivitātes šķiet svarīgas un interesantas.
 
Projektu atbalsta AB.lv Sabiedriskā labuma fonds.