Atceroties svētku sajūtu pensionāru mājās

Atceroties svētku sajūtu pensionāru mājāsDažas dienas pirms Ziemassvētkiem Jauniešu ideju laboratorijas (JIL) jaunieši, sadarbojoties ar Valmieras jauniešu domes un LSKJ Valmieras nodaļas jauniešiem, īstenoja labdarības akciju “Svētki katrās mājās”. Akcijas laikā tika sarūpētas dāvaniņas, kuras jaunieši nogādāja 79 mājas aprūpes pensionāriem Valmierā.
 
“Lai gan ekonomiskā situācija valstī šobrīd nav pati labvēlīgākā, tomēr mēs joprojām varam dāvāt sev apkārt esošajiem cilvēkiem sirds siltumu,” stāsta Gundega Siliņa, Jauniešu ideju laboratorijas koordinatore. “Ņemot iniciatīvu savās rokās un veiksmīgi sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem, mēs bērnu apgleznotus audumu dāvanu maisiņus piepildījām ar dažādiem kārumiem.”
 
Kopā ar jauniešu ceptajām piparkūkām un pašu vārīto ābolu ievārījumu paciņās sirmgalvji atrada arī piensaimnieku kooperatīva “Trikāta” gardos sierus “Vīra prieks” un “Sievas prieks”, a/s “Valmieras piens” augļu jogurtus un Sarkanā Krusta dāvāto “Merrild” kafiju. Vecie ļaudis dāvanā saņēma arī bērnu zīmētas svētku kartiņu, un izrotātu egles zariņu, kas tika darināti radošajā darbnīcā “Valletā” decembra sākumā.
 
“Nevaru vien izstāstīt, cik tas bija sirsnīgi un mīļi,” stāsta Liene Golča, JIL dalībniece. Zanda Ribele atceras, kā kāds večuks ar asarām acīs teicis – visvairāk gaida tas, kas vairs negaida. “Tad es sapratu, ka tiešām esam veikuši labu darbiņu, kaut nedaudz iepriecinot šos cilvēkus.” Jaunieši stāsta, ka apciemojuma laikā vecie ļaudis tos cienājuši ar tēju un medusmaizēm. “Redzot, ka viņi tev ir gatavi atdot savu vienīgo mandarīnu, tu aizdomājies, cik daudz šīs sarunas viņiem nozīmē,” atklāj JIL dalībniece Laura Vāvere. Daudzi jaunieši ir pārliecināti, ka apciemos pensionārus arī pēc labdarības akcijas.
 
Ar labdarības akciju Jauniešu ideju laboratorijas aktivitātes nebeidzas. Ar Eiropas Komisijas programmas “Jaunatne darbībā” un Sorosa fonda Latvija atbalstu jaunieši šobrīd ļoti cītīgi darbojas pie “Saldā cukurtirdziņa” organizēšanas, kur ikvienam būs iespēja iegādāties dažādas pašgatavotas lietas, kas saistīts ar Valentīna dienas tematiku. Tādēļ ikviens, kam patīk gleznot, cept piparkūkas, veidot kreļļu auskarus un citādi radoši izpausties, aicināts sekot līdzi informācijai par šo notikumu!
 
 
Gundega Siliņa, VNF Jauniešu ideju laboratorijas koordinatore Tālrunis: 27820430, 64281792; e-pasts: laboratorija@vnf.lv
 
 
 
Jauniešu ideju laboratoriju un tās pasākumus finansiāli atbalsta Eiropas Kopienas programma “Jaunatne darbībā”, Globālais fonds Kopienu fondu atbalstam un Sorosa fonds Latvija.
 
 
 
Valmieras novada fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.