Diskusija par iespējām sadarboties ar jaunattīstības valstīm

Otrdien, 18.  martā, plkst. 11:45, Vidzemes Augstskolā notiks diskusija "Attīstības sadarbība un Latvija" par mūsu iespējām sadarboties ar jaunattīstības valstu organizācijām caur NVO, caur pašvaldībām un caur dažādiem sadarbības projektiem.
 
Uz to aicināts ikviens Valmieras rajona NVO pārstāvis, pašvaldību darbinieki un deputāti, studenti un citi interesenti.
 
Latvijā un Eiropā ir vairāki fondi un institūcijas, kas piešķir grantus sadarbībai ar jaunattīstības valstīm (piemēram, Gruziju, Moldovu, Baltkrieviju, Tadžikistānu u.c.). Šajā pasākumā jomas speciālisti stāstīs, kā ikviens no mums var dot savu artavu attīstības sadarbībā, un sniegs projektu piemērus. Tiks arī demonstrētas 2 īsfilmas par Latvijas NVO attīstības sadarbības pieredzi Gruzijā un Moldovā.
 
Var pieminēt, ka arī Latvija reiz ir saņēmusi līdzīgu atbalstu – tagad ir mūsu iespēja palīdzēt citiem! Lielisks piemērs ir Rīgas Ekonomikas augstskola (t.s. “Zviedru augstskola”).
 
Diskusijā piedalās:
 
  • Māra Sīmane - biedrības "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" direktore
  • Irīna Kulitāne - "LAPAS", Moldovas attīstības projekti
  • Mārtiņš Mūrnieks - Sorosa fonds Latvija, “Austrumi Austrumi” programmas direktors

 

Diskusija notiek 18. martā plkst. 11:45-13:15.
Norises vieta: Valmiera, Vidzemes Augstskola, Tērbatas iela 10.
Pēc diskusijas – kafijas pauze.
 
Diskusiju organizē biedrība "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" (LAPAS) sadarbībā ar Valmieras novada fondu un Vidzemes Augstskolu.
 
Tikšanās norisi atbalsta LR Ārlietu ministrija.
 
 
 
Savukārt VNF darbību atbalsta EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts veidotais NVO fonds, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds.