Elīzas Purmales piemiņas fonds – jauno talantu atbalstam

 Lai vienmēr ar gaišu vārdu atcerētos divpadsmitgadīgo valmierieti Elīzu Purmali, kurai pērnā gada oktobrī dzīvību atņēma ilgstoša smaga slimība, Valmieras novada fonds un Purmaļu ģimene ir izveidojusi Elīzas piemiņas fondu 5000 latu apjomā. Tas būs paredzēts Valmieras jauno vijoļspēles talantu atbalstam.
 
2007.-2008. gadā labdarības akcijā “Palīdzēsim Elīzai Purmalei!” ģimene aicināja apkārtējos palīdzēt un ziedot līdzekļus divpadsmitgadīgās valmierietes Elīzas ārstēšanai. VNF atvēra ziedojumu tālruni, uz kuru nepilna gada laikā tika saņemts 4671 zvans. Sadarbībā ar Valmieras Drāmas teātri 2007. gada decembrī notika labdarības izrāde “Akmens ligzda jeb Niskavuori sievietes”, kas labdarībai deva Ls 1803,53. To papildināja teātrī izvietotā ziedojumu kastīte. Kopumā meitenes ārstēšanai VNF kontā 2008. gada rudenī bija pieejami Ls 5834,41.
 
Diemžēl 2008. gada oktobrī Elīzas slimība ņēma virsroku, un meitene nomira. Fonds iespēju robežās atbalstīja ģimeni bēru rīkošanā. Purmaļu ģimene izsaka vislielāko pateicību visiem ziedotājiem, kuri cerēja un palīdzēja!
 
Lai valmieriešu ziedojumi dotu ilgstošu ieguldījumu citu bērnu un jauniešu personības izaugsmē, no Elīzas Purmales piemiņas fonda 5000 latu depozīta procentiem ik gadu vienam Valmieras Mūzikas skolas audzēknim varēsim dāvināt labu vijoli talanta attīstīšanai un klausītāju priecēšanai. Pirmo vijoli paredzēts pasniegt jau šī gada 1. septembrī.
 
Piemiņas fonda pamatsumma netiks izlietota, līdz ar to tā kalpos sabiedrībai un bērnu izglītībai vienmēr. Jāpiezīmē, ka Elīzas piemiņas fondam var ziedot, tādējādi ar laiku dāvinot vijoles jau diviem talantiem katru gadu.
 
 
Valmieras novada fonds ir mūsdienīga labdarības organizācija, kas ļauj Valmieras apkaimes iedzīvotājiem pašu spēkiem uzlabot dzīves vidi sev apkārt, ziedojot naudu, laiku un zināšanas dažādu iniciatīvu īstenošanai.