Fonds un Hipotēku banka arī 2009. gadā paraksta sadarbības līgumu

 Trešdien, 25. martā, Hipotēku bankas centrālajā ēkā Rīgā Valmieras novada fonds parakstīja sadarbības līgumu par projektu konkursa organizēšanu Valmieras rajonā 2009. gadā. Līdzīgu vienošanos parakstīja arī pārējie Latvijas kopienu fondi un vairākas pašvaldības.
 
Līdz ar to arī šogad Valmieras apkaimes iedzīvotāji un nevalstiskās organizācijas varēs konkursa kārtībā saņemt finansiālu atbalstu apkārtējās vides sakārtošanas projektiem. Šādu konkursu Valmierā fonds organizēs jau trešo reizi.
 
Atskatoties uz 2008. gadu, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks Rolands Paņko uzsvēra, ka “attīstības bankas uzdevums ir veicināt šādus projektus sabiedriskā labuma vairošanai.” Pērn ar bankas atbalstu visā Latvijā realizēti vairāk nekā 120 projekti dažādos pagastos un pilsētās.
 
“Iepriekšējos gados realizētie projekti atspoguļo attīstības procesus vietējā līmenī, kas izpaužas kā pašu iedzīvotāju motivācija konstatēt un risināt problēmas saviem spēkiem, uzņemties atbildību par savas dzīves uzlabošanu,” komentē Anita Šalme, Hipotēku bankas Korporatīvo attiecību daļas vadītāja.
 
VNF valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš uzsvēra, ka “pamatuzstādījums konkursa projektiem pārsvarā ir vides sakārtošana, tomēr prieks par sociāla rakstura projektiem. Viens no tādiem ir realizēts Rubenē, Mazā Anša ezera krastā, kur makšķernieku biedrība ne tikai izveidoja dabas taku, bet arī ierīkoja īpašu platformu, kuru makšķerēšanai var izmantot cilvēki ratiņkrēslā”.
 
Par 2009. gada konkursu informāciju iedzīvotāji var gaidīt ap Lieldienām.