Iepozē Oldschool Valmiera fotostūrī Jauniešu parkā!

VNFJIL_Valm729Valmieras pilsētas svētki tuvojas straujiem soļiem un tāpēc arī VNF Jauniešu ideju laboratorija sarosās! Un, lūgtum, šo sestdien Jauniešu jeb Vecpuišu parkā esam gatavi piedāvāt bilžu radīšanas stūri veclaicīgākās noskaņās. Būs iespēja piemērīt barona Šarla de Pradass lielkunga aksesuārus un viņa mademoiselles Baltroces elegantās vakarkleitas, dzert improvizēto tēju no porcelāna tasītēm, lai pēcāk savā īpašumā iegūtu senatnīgu foto vecās Valmieras noskaņās.
 
Tajā senatnīgajā vietā, kur kādreiz pulcējās septiņi vecpuiši, jau šo sestdien, 7. jūlija dienā starp pulksteņiem 11.00 un 16.00 ikviens varēs iemūžināt sevi un savu mīļoto draugu pulku starp senatnīgām vēstures relikvijām kā paša Žilbēra de Lanuā čemodāns vai pulkstenis, kura dēļ pats Dānijas karalis Voldemārs nokavēja svētsvinīgo brīdi, kad pats Rīgas bīskaps Alberts iecēla pašu Pleskavas kņazu Vladimiru Mstislaviču par novada fogtu, jeb soģi!
 
Te būs arī vecais radio. Nostāsti vēsta, ka „Bekona eksporta” fabrikas strādnieki 1920.gada laikā pusdienlaikos pa šo radio klausījušies nelegālas pārraides no aizjūras zemēm, par ko varēja saņemt sodu. Savukārt unikālais bilžu skatāmais atrasts mācītāja Jūlija Valtera rezidencē, ko viņš pēc savas nāves novēlēja negausīgajam māsas dēlam, jo pašam viņam pēcteču nebija. Pastāv versija, ka mācītāja kungs vērojis vien pašam sev zināma rakstura attēlus. Novadpētnieka Johana Kristofa Broces pirmās sievas mīļākā puķu vāze, ko pats mākslinieks atainojis neskaitāmās gleznās ap 1799.gadu, līdz mūsdienām un VNF JIL laikam tā ir izdzīvojusi, pateicoties kādam kalpam, kas šo vāzi nozaga 19.gs. nogalē. Bet silto un vērtīgo seģeni diženais princis Pēteris Augusts 1775.gadā uzdāvināja kā savas mīlestības apliecinājumu savai dzīves tuvākajai dāmai jeb mīļākajai Margaritai. Atklāti jāsaka, ka tolaik starp nesen uzceltās muižas kalpiem klīda baumas, ka šī seģene esot iemesls, kāpēc princis izšķiries no savas otrās sievas.
 
Un tieši tāpēc mēs gaidām Tevi 7. jūlijā jau no plkst. 11.00 iemūžināties VNF JIL senatnes gaisotnē un uzzināt radoši vēsturiskās leģendas. Foto tiks publicēti VNF Jauniešu ideju laboratorijas blogā – jilvalmiera.wordpress.com un iekš draugiem.lv/jil. Lai Tev īpaši šie pilsētas svētki un tiekamies Jauniešu parkā! :)