Izsalkušo skaits arvien pieaug

Pārtikas banka Kopš decembra beigām Valmieras novada fonds (VNF) saņēmis vairāk kā 40 jaunus lūgumus pēc palīdzības no ģimenēm, kuras ekonomiskās krīzes dēļ nonākušas uz nabadzības sliekšņa. Šobrīd Valmieras apkaimē vien izsalkušo skaits sasniedz teju četrus simtus, bet nebūt visi ir saņēmušies, lai atzītu, ka viņiem palīdzība patiešām nepieciešama. Janvāra beigās VNF no pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” var izsniegt pārtikas pakas 52 Valmieras puses ģimenēm.
 
Palīdzība joprojām ir nepieciešama daudziem. Kāda trīs bērnu ģimene Valmierā palikusi gandrīz bez iztikas līdzekļiem. Ģimenes apgādnieks zaudējis darbu, taču bezdarbnieka pabalstu nesaņem, jo darba stāžā pietrūkst vien trīs nedēļas. Sieva mājās auklē mazāko ģimenes atvasi, tādēļ vienīgie ienākumi ir bērnu nauda un tā sauktā “māmiņas alga”, kas kopā nepārsniedz 190 latus. Uz kredītā pirktā automašīna liedz saņemt pašvaldības palīdzību. Un šis ir tikai viens no 400 stāstiem.
 
Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” ir Ziedot.lv veidota pārtikas programma. Tās mērķis ir palīdzēt cilvēkiem, kuri līdz šim cītīgi strādājuši, taču darba zaudējums vai būtisks algas samazinājums pamatīgi iedragājis ģimenes finansiālo stāvokli. Pārtikas pakas tiek gādātas par Latvijas iedzīvotāju ziedotiem līdzekļiem un tajās iekļauti paši nepieciešamākie produkti, kas palīdz ģimenei nodrošināt ikdienas maltīti. Vienas pārtikas pakas tirgus vērtība ir gandrīz 10 latu.
 
Lai palīdzētu grūtībās nonākušajiem, VNF šajā gadā plāno vairākas aktivitātes. Jau pavisam drīz durvis vērs VNF un Sarkanā krusta labdarības noliktava, kur ikviens varēs ziedot lietošanai derīgas, bet pašu saimniecībā vairs nevajadzīgas lietas, savukārt februāra beigās plānots izsludināt projektu/ideju konkursu, lai, mudinot cilvēkus uz brīvprātīgu darbošanos, kopīgi pārvarētu nabadzības radīto bezcerību.