Jaunieši ienes svētkus vientuļo sirmgalvju mājās

Jau ceturto gadu Ziemassvētku gaidīšanas laikā jaunieši ar  dāvaniņām dosies ciemos pie Valmieras vecajiem ļaudīm, ar tiem patērzēs un gremdēsies atmiņu stāstiņos par senākiem laikiem un mūsdienām. Tomēr vislielākais prieks par to, ka svētku dāvaniņas veco ļaužu mājās Valmierā un apkaimes novados nonāks veselas piecas reizes līdz pat vasarai!
 

Pirmo reizi jaunieši piekāpa pie Valmieras večukiem jau pirms valsts svētkiem novembrī. Stefanija stāsta, ka sirmgalvji jutušies dikti pateicīgi par dāvaniņām, jo “…mūsdienās taču tā viens otru vairs neapciemo, un kur nu vēl, lai ko dāvinātu!” Savukārt Ilze pēc ciemošanās ir kļuvusi par regulāru brīvprātīgo kādai dāmai ratiņkrēslā, kuru ik pa laikam nepieciešams aizvest uz veselību stiprinošiem treniņiem.


10. decembrī Valmieras jauniešu organizācijas tiksies radošajā Ziemassvētku darbnīcā Iespēju mājā Garā ielā 10, lai kopīgi uzmeistarotu dažādas mīlīgas kartiņas un rotājumus, ko likt iekš Ziemassvētku dāvanu paciņām. Ar radītajiem svētku nieciņiem un gardumiem tiks apdāvināti vecie ļaudis ceturtajā Adventes nedēļā.


Jau vairākus gadus Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) kopā ar citiem pilsētas jauniešiem laiž ciemos pie vientuļajiem sirmgalvjiem, kuriem nepieciešama mājas aprūpe. Iepriekš jaunieši paši ir cepinājuši kraukšķīgas piparkūkas un brūvējuši ķirbju un ābolu ievārījumus, paši sametuši naudiņu šokolādes konfektēm un meklējuši sponsorus, tādējādi pilnībā paši veidojuši Ziemassvētku gardumu dāvaniņas.


Taču šogad dāvanu maišeļi būs vēl smagāki un piepildītāki ar dažādiem svētku kārumiem, par ko īpašu paldies sakām Borisa un Ināras Teterevu fondam! Apciemoti tiks arī ļaudis sešos Valmieras tuvākajos novados – Beverīnā, Burtniekos, Kocēnos, Mazsalacā, Naukšēnos un Rūjienā. Skatoties nākotnē, seniorus ir iecerēts apmeklēt satraucošajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā, Sveču dienā, Lieldienās un Latvijas svētkos 4. maijā.


Dāvanu pakas sirmgalvjiem Teterevu fonds atbalsta arī Alūksnes, Apes, Talsu, Dundagas, Rojas, Mērsraga un Lielvārdes novados. Tur tās sirmgalvjiem gādā pārējie Kopienu fondu kustības dalībnieki. Lai svētki katrās mājās turpinātos un dāvināšanas prieks tiktu radīts veco ļaužu mājās arvien biežāk!