Jauniešu apmaiņa ir kas vairāk nekā tikai brīvdienas!

Jauniešu apmaiņa ir kas vairāk nekā tikai brīvdienas!

Aprīļa sākumā fonda Jauniešu ideju laboratorijas koordinatore Samanta devās nedēļu garās apmācībās Spānijā par metodēm, ko izmantot Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektu veiksmīgai norisei. Apmācības vienoja 26 jaunatnes darbiniekus un līderus no vairākām Eiropas valstīm, kuriem jau bija pieredze vai kuri plānoja vēl tikai īstenot jauniešu apmaiņas projektu- iespēju, kā jauniešiem no dažādām valstīm nedēļas garumā mācīties par konkrētu tēmu un iepazīt citas kultūras.

 

Ievēroju Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras lapā ievietotu informāciju par iespēju piedalīties apmācībās, nevilcinoties pieteicos un nemaz nenožēloju! Devos uz apmācībām ar mērķi uzzināt, kā noorganizēt „perfekto jauniešu apmaiņas projektu”, jo iepriekš man bija radusies negatīva pieredze. To arī uzzināju gan tieši caur apmācību programmas aktivitātēm, gan caur neformāliem pieredzes stāstiem no citiem dalībniekiem. Tās laikā ieguvu vērtīgas zināšanas par apmaiņas projekta mērķu definēšanu un to veiksmīgu sasniegšanu, iepazinu vairākas konkrētas metodes, ar kurām labprāt varu padalīties, ja ir interese.

 

Iegūtās zināšanas tiks liktas lietā jau šī gada augustā, kad mēs, fonda jauniešu komanda, organizēsim savu jauniešu apmaiņas projektu par sociālo uzņēmējdarbību. Uzskatu, ka projekta tēma ir mūsdienās aktuāla un ļoti noderīga, mēs vēlamies, lai tās dalībnieki dotos mājās ne tikai ar atmiņām par jautri pavadītu nedēļu, bet arī ar iedvesmu un zināšanām, kas nepieciešamas, lai iesaistītos sociālajā uzņēmējdarbībā.

 

Vissvarīgākā mācība, ko ieguvu projektā- viss ir atkarīgs no tā, kā tas tiek pasniegts. Jauniešu apmaiņu projekti jātiek pildītiem ar zināšanām, kas pasniegtas caur jautrām aktivitātēm un spēlēm. Caur personīgo pieredzi, prakstisku darbošanos un interesantām darbnīcām mācīties var vislabāk!

 

Ja vēlies arī Tu izmantot un uzzināt vairāk par Erasmus+ piedāvātajām iespējām, ieskaties šeit!

 

Samanta Berga

VNF Jauniešu ideju laboratorija