Jauniešu labdarības Velo modes skatē saziedoti 265 lati

 Šā gada 4. jūlijā Valmieras pilsētas svētkos pie Kultūras centra Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (JIL) rīkoja labdarības pasākumu Velo fashion show. Tajā velosipēdu īpašnieki saviem spēkratiem dāvāja neatkārtojamu izskatu, savukārt skatītāji balsoja par saviem favorītiem, tā ziedojot valmierieša Alekseja Cīruļa ārstēšanai.
 
“Lai palīdzētu Alekseja Cīruļa ģimenei savākt nepieciešamo summu aknu vēža operācijai, Jauniešu ideju laboratorija rīkoja pasākumu Velo fashion show,” stāsta JIL dalībniece Liene Miščenkova. Visi tika aicināti ņemt savus velosipēdus un piešķirt tiem jaunu izskatu, piedalīties velo modes skatē un izcīnīt skatītāju simpātijas.
 
Velo modes šovā piedalījās 14 velosipēdu īpašnieki. Lai savus riteņus padarītu pēc iespējas košākus un pamanāmākus, tika izmantoti gan uz vietas esošie, gan līdzpaņemtie materiāli. Daži dalībnieki savus velosipēdus pārvērta vien uz pāris stundām, izmantojot salmus, Havaju krelles vai kreppapīra lentas, citi lika lietā krāsas un dāvāja saviem velosipēdiem vēl nebijušu izskatu uz visu vasaru. Beidzot rotāšanas un krāsošanas darbus, velosipēdisti devās parādē, piesaistot arī pārējo pasākumu apmeklētāju uzmanību.
 
Nepilnu trīs stundu laikā Alekseja ārstēšanai tika saziedoti 265 lati. Naudas summa tika savākta, skatītājiem balsojot par sev tīkamākajiem un izdomas bagātākajiem velosipēdiem. Nereti cilvēki vienkārši vēlējās ziedot naudu Alekseja atlabšanai. Viena no JIL dalībniecēm Laura Vāvere pauda neizsakāmi lielu prieku, ka mēs, Jauniešu ideju laboratorija, rīkojot savu pirmo pasākumu, varējām kaut nedaudz palīdzēt Aleksejam.
 
Visvairāk ziedojumu, kas vienlaikus bija arī balsojums par izgreznoto velosipēdu, savāca komanda “Bemberis un Apsītis”. Puiši ne vien bija koši izrotājuši savu divriteni, bet bija arī gana atraktīvi piesaistot atbalstītājus. Jāņa, Zanes un SOS ciemata bērnu apdarināto velosipēdu “Lauku variants” sevišķi iecienīja fotografēties gribētāji. Savukārt bērnu uzmanību īpaši piesaistīja ar neskaitāmiem mīkstajiem lāčiem un zaķiem izrotātais trīsritenis.
 
Zanda Ribele, JIL brīvprātīgā, uzskata, ka cilvēki bijuši pat ļoti atsaucīgi: “Saziedotā summa izrādījās krietni lielāka, nekā bijām gaidījuši!” Kopā ir nepieciešams savākt daudz – Ls 123 000, tādēļ Jauniešu ideju laboratorija un Alekseja vecāki saka lielu paldies ikvienam, kurš ziedoja Alekseja slimības ārstēšanai. Īpaši liels paldies aktīvā tūrisma centram “Eži”, veikalam “Eži”, restorānam “Rātes vārti” un Jānim Rozītim par sadarbību.
 
Jauniešu ideju laboratorija ir aktīva jauniešu komanda, kas darbojas Valmieras novada fonda paspārnē. JIL vēlas uzlabot Valmieras un tās apkārtnes dzīves kvalitāti, īstenojot savas idejas un stiprinot savu izpratni par labdarību un līdzekļu piesaisti. Pieteikties jaunajiem dalībniekiem būs iespējams jaunajā mācību semestrī, par ko tiks ziņots vēlāk.
 
Papildu informācija:
Gundega Siliņa, VNF Jauniešu ideju laboratorijas koordinatore
Tālrunis: 27820430, 64281792; e-pasts: laboratorija@vnf.lv
 
 
 
Jauniešu ideju laboratoriju un tās pasākumus finansiāli atbalsta Eiropas Kopienas programma “Jaunatne darbībā” un Globālais fonds Kopienu fondu atbalstam.
 
 
 
 
Valmieras novada fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.