JIL uzsāk jauniešu nodarbinātības pētījumu Vidzemē

JIL uzsāk jauniešu nodarbinātības pētījumu Vidzemē

Bieži vien dzirdam, ka jauniešiem visi ceļi ir vaļā, taču patiesībā jaunatnes iekļaušanās darba tirgū Eiropā nemaz nav tik vienkārša. Lai izpētītu jauniešu bezdarba un iekļaušanās darba tirgū aktualitātes, ir uzsākta starptautiska izpētes projekta “JOBNET” īstenošana, kurā piedalīsies arī Valmieras novada fonda (VNF) Jauniešu ideju laboratorijas (JIL) jaunieši.

 

“JOBNET” ietvaros JIL brīvprātīgie pētnieki - Liene Golča, Egita Podniece un Līga Zariņa identificēs galvenos jauniešu bezdarba cēloņus un meklēt labās prakses piemērus cīņai ar jauniešu bezdarba problēmām Vidzemes reģionā. Līdz pat nākamā gada vasarai jaunās pētnieces apzinās Vidzemes jauniešu nodarbinātības datus un veiks jauniešu aptauju un datu analīzi. Īpaši būs arī tas, ka tiks veiktas arī video intervijas ar jauniešiem un uzņēmējiem, valsts un nevalstiskā sektora pārstāvjiem, īpaši izceļot jauniešu nodarbinātības veiksmes stāstus, tādējādi apjaušot iespējamos risinājumus jauniešu bezdarba mazināšanā.

 

Vienlaicīgi “JOBNET” pētījumi tiks veikti sešās Eiropas valstīs - Latvijā, Vācijā, Horvātijā, Ungārijā, Slovākijā un Čehijā. Projekta brīvprātīgo pētnieku “JOBNET” uzsākšanas un plānošanas (kick-off) konference notika jau novembra beigās, Slovākijas Košicē, kur jaunieši iepazinās un pārrunāja metodoloģijas jautājumus. Iegūtos rezultātus JIL jaunieši prezentēs 16 Eiropas valstu konferencē 2013. gada rudenī Ungārijā, lai ar tiem iepazīstinātu gan savas valsts nodarbinātības jomā iesaistītās personas, gan arī Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu. Savukārt paša projekta izvērtējums kopā ar jauniešiem notiks 2014. gada sākumā, Vācijā.

 

Valmieras novada fonds lepojas, ka to jaunieši var piedalīties šādā Eiropas izpētes projektā, vēl jo vairāk tāpēc, ka galvenie pētījuma veicēji ir paši jaunieši. Jaunās pētnieces Līga un Liene atzīst, ka pētījuma veikšanā tām ļoti noderēs pētījumu metodoloģijas prasmes, ko abas meitenes šobrīd apgūst Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu Politoloģijas programmā.

 

Ja vēl nezini, tad JIL ir neformāla jauniešu apvienība, kas dod iespēju citiem jauniešiem īstenot savas idejas caur pašu rīkotu ideju konkursu. JIL īsteno dažādas līdzekļu vākšanas akcijas kā “Basketbola laboratorija” sporta kluba “BK Valmiera” mājas spēlēs, rīko labdarības akcijās kā “Svētki katrās mājās”, Velo modes skate Valmieras pilsētas svētkos un vēl daudz citas labas labdarīgas aktivitātes.