Labdarības akcija “Skolas soma” turpinās

 Jau otro gadu visā Latvijā notiek akcija “Skolas soma”, kuru īsteno labdarības portāls “Ziedot.lv” sadarbībā ar kopienu fondiem Latvijā, tai skaitā Valmieras novada fondu. Šogad akcijas mērķis ir piesaistīt ziedojumus skolas preču iegādei pirmklasniekiem no daudzbērnu un nepilnajām ģimenēm.
 
Latvijā joprojām daudzas ģimenes dzīvo uz nabadzības sliekšņa. Labklājības ministrijas aprēķini liecina, ka nabadzības risks Latvijā ir būtiski palielinājies ģimenēm ar bērniem, kurus uztur tikai viens apgādnieks, lielākoties sievietes, un 40% vienas personas mājsaimniecību ir pakļautas nabadzības riskam. Tāpat salīdzinoši lielam nabadzības riskam ir pakļautas daudzbērnu ģimenes, kurās ir divi pieaugušie ar trīs un vairāk bērniem.
 
Tieši tāpēc ikviens valmierietis un Valmieras rajona iedzīvotājs tiek aicināts ziedot akcijai “Skolas soma” un arī šogad dāvāt bērniem skolā iešanas prieku. Svētku sajūtu un atbalstu var sniegt daudzām nepilnām un daudzbērnu ģimenēm Valmieras rajonā, kurās aug mazie pirmklasnieki. Akcijas noslēgumā bērni saņems dāvanu karti 35 latu vērtībā skolas preču iegādei SIA “Papīra Birojs” veikalā Valmierā, Laicena ielā 5, kas ir labdarības akcijas sadarbības partneris un ziedotājs.
 
Ziedot akcijai iespējams īpašajās ziedojumu kastītēs šādās vietās Valmierā:
 
  • veikalā “Esse” (Stacijas ielā 11),
  • veikalā “Valrek” (Rīgas ielā 33),
  • veikalā “Agroserviss” (Mūrmuižas ielā 15),
  • kafejnīcā “Maiznīca Ieva” (Rīgas ielā 26).
 
Tāpat ziedot var:
 
  • Valmieras novada fondā, Garā ielā 9,
  • ar pārskaitījumu uz VNF bankas kontu: LV69UNLA0050006798630, SEB Unibanka,
  • interneta portālā www.ziedot.lv.
 
Ziedojot 35 latus, varam uzdāvināt daļu no nepieciešamajām lietām, lai skolas gaitas ar prieku uzsāktu kāds mūsu rajona pirmklasnieks, kuram vecāki nevar iegādāties skolas piederumus.
 
Jāpiebilst, ka pagājušogad ar Valmieras pilsētas un rajona iedzīvotāju atbalstu akcijas ietvaros dāvanu kartes 25 latu vērtībā skolas piederumu iegādei saņēma 81 pirmklasnieks visā Valmieras rajonā. Akcijas lielākie ziedotāji bija SIA “Papīra birojs” un Vidzemes Tirgotāju savienība.