Labdarības nedēļa Valmieras 5. vidusskolā

Labdarības nedēļa Valmieras 5. vidusskolā

                       Šodien, 18. februārī, Valmieras 5. vidusskolā aizsākas Labdarības nedēļa, kuras laikā skolēni plānos un īstenos savas labdarības idejas, tā palīdzot līdzcilvēkiem un vairojot piederību savai pilsētai. Nedēļas atklāšanā ceļa vārdus labiem darbiem deva sabiedrībā zināmi skolas absolventi – Valmieras teātra aktieris Kārlis Neimanis un SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

 

Nedēļas garumā katra klase strādās pie viena vai pat vairākiem labdarības pasākumiem: vāks ziedojumus un palīdzēs labdarības zupas virtuvē, gatavos priekšnesumus un ciemosies pie sirmgalvjiem, spēlēs spēles kopā ar bērniem ar invaliditāti, vāks makulatūru, tīrīs sniegu un vēl daudz ko citu. Laika nav daudz, tādēļ jau šodien skolēni kopā ar skolotāju ķeras pie darbiem. Katrā klasē būs pa žurnālistam, kurš notiekošo aprakstīs un iemūžinās fotogrāfijās. Piektdien klases savu veikumu atrādīs citiem un ar skolasbiedru balsojumu tiks noskaidrots aizraujošākais un sirsnīgākais labdarības projekts.

 

Kustība “Labdarības skola” tika aizsākta 2012. gadā ar misiju iesaistīt Latvijas bērnus un jauniešus labdarībā. Tās mērķis ir ar izglītošanu un praktisku līdzdalību veidot nākamo sociāli atbildīgo paaudzi, kura jūtas piederīga sabiedrībai, ir atbildīga un piedalās tās norisēs. Pērn “Labdarības skola” mūspusē bija Valmieras Viestura vidusskola. Šogad kustībā iesaistījušās 13 skolas no astoņiem Latvijas novadiem – Alūksnes, Grobiņas, Lielvārdes, Liepājas, Talsiem, Tirzas un Valmieras. “Labdarības skolas” aktivitātes ilgs līdz pat aprīlim.

 

Alūksnē, Liepājā un Rīgā Labdarības nedēļa jau notikusi un skolēnu veikums apkopots un redzams internetā: www.draugiem.lv/lskola. Turpat var sekot un just līdzi visām “Labdarības skolas” aktivitātēm. Savukārt skolēnu veikums fotogrāfijās apskatāms vietnē foto.inbox.lv/lskola. Nedēļas laikā tam pievienosies arī Valmieras 5. vidusskolas audzēkņu paveiktais Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē.

 

Labdarības skolu īsteno Kopienu fondu kustība ar uzņēmuma “Statoil” finansiālu atbalstu. Kustību 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors”.