Labdarības skola Smiltenē noslēgusies

Labdarības skola Smiltenē noslēgusies

Pagājušā nedēļā 13. februārī noslēdzās Labdarības skola, kur Smiltenes Centra vidusskolas skolēni iesaistījās brīvprātīgā darba aktivitātes: krāmēja malku vientuļajiem senioriem, gatavoja ludziņu bērnu dārza audzēkņiem un palīdzēja Mēru muižas darbos. Īpašu apbalvojumu saņēma aktīvākā klase un skolotāja.

 

Atklāšanas pasākumā Smiltenes Centra vidusskolas direktore Ilze Vergina runāja Kanta vārdiem: “Tikai priecīga sirds rod baudu, darot labus darbus”. Labdarības skolas noslēgumā katra klase ar degsmi prezentēja paveikto, pierādot, ka labie darbi veikti ar patiesu prieku.

 

Labdarības skolas laikā 7b klases skolēni gan stāstīja jaunākiem audzēkņiem par drošu interneta lietošanu, gan palīdzēja sirmgalvei sagatavot malkas krājumus un nokaisīt slidenos celiņus uz māju. Ar to viņu labie darbi nebeigsies – jaunieši pavasarī dosies stādīt mežu. Sestās klases skolēni aicināja ziedot apavus, rotaļlietas un grāmatas, ko pēc tam uzdāvināja pirmskolas grupas audzēkņiem. Ceturtās klases skolēni, darbojoties lauku mājās “Lejas Varicēni”, šajās dienās bija izdevies ieraudzīt sikspārņu dzīvi tuvumā. Daļai skolēnu šis bija piedzīvojums, jo šie dzīvnieki iepriekš bija redzēti vienīgi filmās.

 

Tirdzniecības centrs “Valleta” nominācijā “Aktīvākā klase” par labākajiem atzina ceturtās klases skolēnus, sarūpējot balvā eletronisku fotorāmi. Šie skolēni palīdzēja Mēru muižā. Priecājoties par paveikto, skolēni sagatavoja izteiksmīgu prezentāciju, iejūtoties Muižas spoka tēlā.

 

Restorāna “Brūzis” nominācijā “Aktīvākā skolotāja” simpātijas ieguva 6. klases skolotāja Iveta Krūmiņa, kura enerģiski iesaistījās visās aktivitātēs, piepildot un nogādājot bērnu rūpīgi sagatavotās ziedojumu kastes mazturīgākiem pilsētas bērniem.

Toties aktīvākā skolnieka titulu ieguva piektklasniece Elīza Bediķe, kura apzinīgi veica ierakstus, pievienoja bildes un stāstus brīvprātīgo platformā DEEDin.

 

Ar smiltēniešu paveiktajiem darbiem var iepazīties mājas lapā DEEDin.com.  Atgādinam, ka DEEDin ir platforma brīvprātīgajiem, kurā atrast un reģistrēt brīvprātīgos darbus. Tajā iespējams dalīties arī ar fotogrāfijām un brīvprātīgo pieredzes stāstiem.

 

Labdarības skolu jau ceturto gadu rīko Valmieras novada fonds kopā ar citiem Kopienu fondiem visā Latvijā. Tās mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar brīvprātīgo darbu un no bērnības radīt pozitīvus iespaidus labdarībā. Šogad īpašs uzsvars tiek likts uz jauniešu pašiniciatīvu, zināšanu un prasmju ieguvi. Labdarības skolu norisi finansiāli atbalsta Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas veidotais EEZ finanšu instruments, ko Latvijā administrē Sabiedrības integrācijas fonds.


Pievienotā galerija: