Labdarības skola šogad arī Smiltenē

Labdarības skola šogad arī Smiltenē

Šonedēļ no 11. – 13. februārim Smiltenes Centra vidusskola kļūs par Labdarības skolu. Teju 200 skolēni trīs dienas kļūs par brīvprātīgajiem un dosies palīgā vietējām organizācijām veikt labos darbus. Jaunieši īstenos pašu izvēlētās labdarības aktivitātes: uzvedīs ludziņu, labiekārtos muzeja telpas un gatavos dāvanas senioriem.

 

Labdarības skolā piedalīsies 3.- 7. klases skolēni, kuri iesaistīsies Smiltenes muzeja darbos, labiekārtos biedrības “Smiltenei un Latvijai” teritoriju, gatavos ludziņu, ko vēlāk rādīs bērnudārza “Pīlādzītis” audzēkņiem. Daļa skolēnu sagādās barību meža zvēriem, gatavos dāvanu paciņas pensionāriem un vientuļajiem ļaudīm, radot daudz pozitīvus un atmiņā paliekošus mirkļus gan sev, gan citiem.

 

Labdarības skolu atklās Smiltenes Centra vidusskolas absolvente, a/s “Smiltenes piens” padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece, kura dalīsies ar savu labdarības pieredzi. Bet pēc trīs dienu labo darbu maratona skolēni izvērtēs un atrādīs paveikto skolasbiedriem.

 

Pateicībā par iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā, tirdzniecības centrs “Valleta” sarūpējis īpašas dāvanas aktīvākajai klasei un skolēniem. Ar patīkamu pārsteigumu restorāns “Brūzis” novērtēs Labdarības skolas motivējošāko skolotāju.

 

Notiekošajām aktivitātēm Smiltenē būs iespējams sekot līdzi interneta platformā - spēlē www.deedin.com, kas izveidota brīvprātīgā darba popularizēšanai Latvijā un Eiropā. Tur iespējams atrast organizācijas, kurās var darboties brīvprātīgi, reģistrēt savu paveikto un krāt virtuālas nozīmītes par labajiem darbiem. Papildus ikviens aicināts dalīties ar pieredzes stāstiem un fotogrāfijām, veicot brīvprātīgā darbu.

 

Labdarības skolu jau ceturto gadu rīko Valmieras novada fonds kopā ar citiem Kopienu fondiem visā Latvijā. Tās mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar brīvprātīgo darbu un no bērnības radīt pozitīvus iespaidus labdarībā. Šogad īpašs uzsvars tiks likts uz jauniešu pašiniciatīvu un zināšanu un prasmju ieguvi. Labdarības skolu norisi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds.