Labdarības tirdziņā saziedoti 275 lati

Labdarības tirdziņš Aizvadītajā sestdienā Valmieras kultūras centrā norisinājās labdarības tirdziņš “Piepildi skolas somu!”. Tas pulcēja dažāda vecuma apmeklētājus, kas vēlējās iegādāties skolas piederumus, tādējādi ziedojot labdarības akcijai “Skolas soma”. Kopumā tika saziedoti 275 lati, kas tiks pārvērsti astoņās dāvanu kartēs veikalā “Papīra Birojs”, lai mazturīgo ģimeņu pirmklasnieki varētu ar prieku uzsākt skolas gaitas.
 
Tirdziņa dalībnieki apstiprina, ka visejošākās preces ir bijušas tās, kas ikdienā maksā krietni vien dārgāk, piemēram, skolas somas un mācību grāmatas. Arī andelēšana un cenu kaulēšana bija neatņemama sastāvdaļa, kas visu tirgošanās procesu padarīja interesantāku. Nordea bankas pārstāve Una Bergsone stāsta: “Pie mana stenda bija atnākusi ģimene, kurai viens bērns ies pirmajā, otrs – piektajā klasē. Bija acīmredzami, ka šai ģimenei ir finansiālas problēmas. Es nespēju paprasīt naudu un biju priecīga, ka varu atdot tās lietas, kas mums vairs nav vajadzīgas, bet bērniem būs noderīgas – gan burtnīcas, gan vāciņus, gan somu, gan penāli.”
 
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes brigādes komandieris Jānis Skrastiņš uzsver, ka labdarības tirdziņš ir trīspakāpju palīdzības forma. Pirmkārt, palīdzot cilvēkiem pārskatīt savus bēniņus un atnest uz tirdziņu tās mantas, kas pašiem vairs nav tik nepieciešamas. Otrkārt, citiem dot iespēju par simbolisku ziedojumu šīs mantas nopirkt un, treškārt, par saziedoto naudu ir iespēja palīdzēt tiem, kam klājas patiešām grūti. Jānis Skrastiņš arī piebilst, ka šis tirdziņš bija kā eksperiments, un to ir iespēja attīstīt un turpināt.
 
Pasākuma organizatori – Tautas partijas jaunatnes organizācijas Valmieras nodaļa un Valmieras novada fonds – saka lielu paldies visiem uzņēmumu kolektīviem, kas ziedoja tirdziņam mantas: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Valpro, Nordea bankai, ziedu salonam “Rēzija”, veikaliem “Drogas”, Valmieras integrētajai bibliotēkai, AS “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “Valmieras namsaimnieks” un Valmieras rajona policijas pārvaldei! Paldies arī individuālajiem ziedotājiem: A. Buliņai, S. Āboltiņai, Z. Daršai, E. Rūtenbergam, I. Stiģei, L. Ozoliņai, V. Kalniņam, K. Martinsonei, K. Ozolai, M. Dambim, I. Jančevskai, E. Jegorovam, A. Konrādam, K. Strāderei, R. Celmiņai, M. Mežjānei un J. Heldam!
 
Paldies arī Valmieras kultūras centram par telpām, tipogrāfijai “Lapa” par atbalstu un visiem Valmieras medijiem par atsaucību, aicinot cilvēkus uz labdarības tirdziņu!
 
Kristīne Romanovska
TPJO Valmieras nodaļas aktīviste