Līdz 3. augustam iespējams pieteikties Starptautiskajai jaunatnes dienai veltītajām debatēm par jauniešu līdzdalību sabiedriskajos procesos

Līdz 3. augustam iespējams pieteikties Starptautiskajai jaunatnes dienai veltītajām debatēm par jauniešu līdzdalību sabiedriskajos procesos

Atbalstot jauniešu iesaisti sabiedrībā notiekošo procesu veidošanā un ietekmēšanā un aktuālu jautājumu pieņemšanā, 12. augustā - Starptautiskajā jaunatnes dienā, Saeimas namā notiks šai dienai veltītas atvērtās debates “Jauniešu līdzdalība sabiedrībā”. Ikviens interesents ir aicināts līdz 3. augustam pieteikties iespējai klātienē sekot līdzi debatēs spriestajam.  

 

Starptautiskai jaunatnes dienai veltītajās atvērtajās debatēs iespējam pieteikties, aizpildot pieteikumu tiešsaistē: http://ej.uz/JaunLidzKonf-Piet. Apstiprinājums par dalību pasākumā tiks nosūtīts līdz 5. augustam. Pasākuma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē www.saeima.lv.

 

Starptautiskajai jaunatnes dienai veltītajās atvērtajās debatēs norisināsies debašu turnīrs, kurā jaunieši un politiķi diskutēs par to, vai atļaut jauniešiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās no 16 gadu vecuma. Pasākumā arī tiks prezentēts Latvijas Jaunatnes padomes 2014.gadā veiktais pētījums par jauniešu politisko līdzdalību Latvijā.

 

Gada garumā visā Latvijā norisinājās konsultācijas ar jauniešiem, pašvaldību pārstāvjiem un ministrijām par to, kā veicināt jauniešu politisko un sabiedrisko līdzdalību. Konsultāciju rezultātā tika izstrādātas rekomendācijas, ar kurām tiks iepazīstināti konferences dalībnieki. Savukārt pasākuma noslēgumā ir paredzēta paneļdiskusija, kurā politikas veidotāji un jaunieši diskutēs par to, vai jaunieši nav ieinteresēti aktīvi līdzdarboties sabiedrībā notiekošajos procesos un kā pauž savu viedokli un attieksmi par to.

 

Pašlaik tikai 9% jauniešu Latvijā iesaistās nevalstiskajās organizācijās, bet 2% - politiskos procesos, darbojoties politiskajās partijās un citās organizācijās. 12. Saeimas vēlēšanās pie vēlēšanu urnām devās 65% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

 

Starptautiskās jaunatnes dienas atvērtās debates organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Saeimu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi un Valmieras novada fondu.

 

Mediju ievērībai:
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kuri vēlas atspoguļot pasākuma norisi, Saeimas namā varēs iekļūt ar pastāvīgās akreditācijas karti. Savukārt tie, kuri nav akreditēti, aicināti iepriekš pieteikties Saeimas Preses dienestā, zvanot pa tālruni 67087266 vai rakstot uz e-pastu prese@saeima.lv.

 

Noderīgi materiāli

Pasākuma programma

Pasākuma afiša (ar aktīvajām saitēm uz pietiekšanos un interneta tiešraidi 12. augustā pl.11.00)

 

Papildu informācija:

Gundega Siliņa,  Valmieras novada fonda Jauniešu lietu koordinatore

Tālrunis: 27820430; e-pasts: gundega.silina@vnf.lv

http://www.vnf.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Laura Zaharova

Izglītības un zinātnes ministrijas

Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas

vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos

prese@izm.gov.lv

67047893, 26689592

www.izm.gov.lv