Līdz Valmieras Iedzīvotāju forumam – mēnesis

2. Valmieras Iedzīvotāju forums 2011. gada 15. oktobrīJau pēc mēneša – 15. oktobrī, Valmieras pamatskolā norisināsies otrais Valmieras Iedzīvotāju forums. Ikviens valmierietis ir laipni aicināts tajā piedalīties un izteikt savu redzējumu par dažādām ikdienišķām, bet ne mazsvarīgām dzīves jomām. Iedzīvotāju foruma mērķis ir ne vien noskaidrot iedzīvotāju viedokli par problēmām, bet arī mudināt uz aktīvu darbību – ko mēs paši varam darīt, lai šo problēmu risinātu!
 
Piecu gadu laikā kopš pirmā Valmiera Iedzīvotāju foruma pilsēta ir ievērojami augusi un daudzas no 2006. gadā izskanējušajām idejām materializējušās. Tā, piemēram, izveidoti dienas centri veciem ļaudīm un jauniešiem ar invaliditāti, regulāri kopti Gaujas krasti, tostarp Daliņa pludmale, svētkos Valmiera tiek īpaši uzposta un valmieriešus priecē brīvdabas kino, joprojām gaisā virmo ideja par atpūtas parka izveidi estrādes apkārtnē, bet doma par labo krāmu tirdziņu iemiesojusies Valmieras novada fonda Labdarības noliktavā.
 
Katrai idejai pienāk savs laiks kļūt par realitāti. Foruma rīkotāji – Valmieras novada fonds – diskusijās izvirzītās prioritātes ņems vērā, rīkojot nākamos projektu konkursus, bet Valmieras pašvaldība cer gūtos rezultātus iekļaut pilsētas attīstības stratēģijā. Tieši tādēļ ir svarīgi nepalikt malā, bet 15. oktobrī atnākt, piedalīties un diskutēt par astoņām ikvienam saistošām tēmām: iedzīvotāju līdzdalība un brīvprātīgais darbs, pilsētas tēls, sociālā iekļaušanās, iespējas bērniem un jauniešiem, izglītība un karjera, mājoklis, vide un infrastruktūra, kultūra un izklaide, sports un aktīvā atpūta.
 
“Mēs katrs cenšamies veidot harmoniju apkārtesošajā dzīves telpā – savās mājās, pagalmā, darba vietā. Apvienojot domas, prasmes un vēlēšanos, neatliekot uz rītdienu, bet darot to tagad un tūlīt, varam padarīt pievilcīgāku arī savu mīļo pilsētu – Valmieru. Skaistu sev, saviem bērniem, ļoti gaidītiem viesiem!
 
Aicinām piedalīties forumā ar savām labajām idejām un vēlēšanos tās realizēt mūsu pilsētas izaugsmei!”
Anastasija Lūkina, uzņēmēja Valmierā

 

Forumu rīko Valmieras novada fonds un Valmieras pilsēta pašvaldība ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.