Novada fonda stāsts teatrālās improvizācijās

Novada fonda stāsts teatrālās improvizācijās

Raisot smaidu un patīkamas emocijas, vakar cauri Valmieras novada fonda 2012. gada notikumiem un sasniegumiem veda Vidzemes Augstskolas studentu teātris “ViAGars” un Jauniešu ideju laboratorija.

 

Fonds aicināja viesus doties pa tematiskajām istabām, kur, katrā izspēlējot īsu teatrālu etīdi, izdevās ielūkoties izglītības, paaudžu sadarbības, infrastruktūras un politisko aktivitāšu aizkulisēs. Sadarbībā ar studentu improvizācijas teātri “ViAGars” dažādās tehnikās varēja redzēt, kā notiktu hidroelektrostacijas būve, ja to celtu Valmierā, un to, kā rit pensionāres ikdiena, kuru pavada bailes no tumsas. Tas ļāva ar nelielu humora pieskaņu uz padarīto paraudzīties citādāk.

 

Ričards Gailums, Valmieras domes deputāts un SEB bankas Limbažu filiāles pārvaldnieks, pēc pasākuma sacīja: “Ne mirkli nenožēloju, ka saīsināju darba dienu un atbraucu šeit. Man patīk neierastāki pasākumi”. Neformālās sarunas pie tējas krūzes un cepumiem turpinājās, tostarp raisot diskusijas par fonda neizskaramo kapitālu un tā ieguvumu ilgtermiņā. Atvadoties kā pateicību par atbalstu Valmieras novada fonda draugi, ziedotāji un projektu īstenotāji saņēma pavasara vēstnesi – pūpolu zarus. Fonds vēlas teikt paldies visiem, kas 2012. gadā rada iespēju palīdzēt veikt lielas lietas kopā.

 

Jau teju astoņus gadus Valmieras novada fonds aicinājis iedzīvotājus līdzdarboties sava novada uzlabošanā, mudinot ziedot un īstenot idejas, kas padarītu ikviena dzīvi košāku, kā arī sniegt palīdzīgu roku tiem, kam tajā brīdī klājas grūtāk, veidojot līdzatbildīgu sabiedrību. Lai izprastu, kas nepieciešams apkārtnes uzlabošanā un kā to paveikt, fonds pērn rīkoja arī vairākus iedzīvotāju forumus un pulcēja Vidzemes NVO biedrus, tādā veidā ļaujot apzināties, ka ikdienas spodrināšana ir pašu rokās.

 

Valmieras novada fonds jau kopš 2005. gada strādā, lai sekmētu dzīves kvalitāti un vietējās sabiedrības izaugsmi un pašpalīdzību, atbalstot Valmieras apkaimes iedzīvotāju projektus, rosinot dažādas inovācijas un sniedzot arī sociālo palīdzību. Fonda darbība ir vērsta uz mērķtiecīgas ziedošanas tradīciju veidošanu Vidzemē.