Papildini Valmieras novada fonda Ideju banku!

Ideju bankaValmieras novada fonds aicina tevi dot padomu un papildināt fonda Ideju banku ar jaunām, radošām un inovatīvām idejām, kas būs noderīgas jaunu labdarības akciju un aktivitāšu veidošanā. Šobrīd īpaši aktuāla ir Labo darbu programma, kas vērsta uz vietējai sabiedrībai svarīgu problēmu risināšanu, tādēļ mudinām domāt par dažādām sava veida “pašpalīdzības” pasākumiem.
 
Valmieras novada fonds darbojas Valmierā un sešos apkārtējos novados. Tā kā teritorija ir liela, bet sabiedrības vajadzības dažādos pagastos un pilsētās ir atšķirīgas, fonda darbinieki lūdz tavu palīdzību. Mēs labprāt noskaidrotu, kas tev šķiet svarīgs, ko nepieciešams mainīt un kā, tavuprāt, būtu iespējams uzlabot iedzīvotāju ikdienu tavā apkaimē.
 
Līdz šim Labo darbu programmā par iedzīvotāju un uzņēmēju ziedotajiem līdzekļiem rīkojām projektu konkursus, ar kuru palīdzību nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāji varēja realizēt savā pagastā vai pilsētā svarīgas aktivitātes – Zilākalnā iekārtota sporta zāle, Mazsalacā pilnveidots mazuļu skoliņas inventārs, bet citviet atjaunoti vairāki bērnu rotaļu laukumi. Šie projekti bija sabiedrībai svarīgi, taču šobrīd – situācijā, kad ievērojami palielinājies bezdarba līmenis – priekšplānā izvirzās citas prioritātes. Šā gada pavasarī ar Labo darbu programmas ziedojumu atbalstu rīkojām ceļazīmju konkursu “Solis pretī izaugsmei”, kas deva iespēju piecām Valmieras apkaimes ģimenēm, kuras vistiešāk skārusi ekonomiskā krīze, būt kopā pasaules latviešu nometnē “3x3”, lai atgūtu zem kājām zudušo pamatu.
 
Šobrīd īpaši lielu uzmanību gribam vērst uz sava veida “pašpalīdzības” pasākumiem – savest kopā īstos cilvēkus, mudināt kaimiņus uz sadarbību un brīvprātīgo darbu vai dot darbu tiem, kuriem tā trūkst, lai viņi savukārt ar savām zināšanām varētu atvieglot līdzcilvēku ikdienu. Piemēram, darbu zaudējis skolotājs palīdz skolēniem mācībās, santehniķis brīvprātīgi vai par simbolisku samaksu sniedz sadzīves pakalpojumus utt.. Bet varbūt tā ir pavisam cita problēma, kurai nepieciešams steidzams risinājums.
 
Dod padomu!
 
  • Aizpildi anketu šeit!
  • Sūti e-pastu uz vnf@vnf.lv,
  • Sūti vēstuli pa pastu (Valmieras novada fonds, Garā iela 9, Valmiera, LV-4201)
  • Zvani pa telefonu 64281792,
  • Nāc uz Valmieras novada fondu otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10:00 līdz 17:00! 

 

Idejas gaidīsim līdz 20. oktobrim!
Dod ieguldījumu fonda Ideju bankā un padari arī savu ikdienu patīkamāku!
 
 
 
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.