Par soli tuvāk Valmieras Iedzīvotāju forumam

2.Valmieras Iedzīvotāju forumsGatavošanās 2. Valmieras Iedzīvotāju forumam ieiet finiša taisnē – šodien Valmieras bibliotēkā darbībai forumā tiks sagatavoti darba grupu vadītāji, bet pēcpusdienā tiksies foruma rīcības komiteja. Vēl pārspiežamas pēdējās detaļas un metodes pasākuma rīkošanā. Jau 15. oktobrī plkst. 10:00 ikviens valmierietis ir aicināts nākt uz Valmieras sākumskolu (L. Paegles ielā 40a), kopā ar citiem noteikt pilsētas prioritātes un spert pirmos soļus ideju realizēšanā.
 

Forumā iedzīvotāji strādās astoņās tematiskajās un vēlāk arī projektu grupās, kurās līdz rezultātam – labām idejām pilsētas attīstībai un mūsu visu ikdienas uzlabošanai – palīdzēs nonākt brīvprātīgie darba grupu vadītāji: Elīna Leimane-Dukse, Kaspars Pabērzs, Zane Bērziņa, Karlīne Cercina, Vineta Vintere un citi. Bet pasākuma moderatoru lomās iejutīsies Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktores vietnieks Māris Bušmanis un Vidzemes Augstskolas pasniedzēja Kristīne Liepiņa.

 

Arī rīcības komitejai forumā būs savs īpašs uzdevums. Pēc pirmā darba cēliena, kad grupas prezentēs trīs, viņuprāt, labākās un ilgtspējīgākās idejas pilsētas attīstībai, sekos balsošana. Rīcības komiteja tobrīd būs balsu skaitītāji – noteiks idejas, kuras guvušas vislielāko iedzīvotāju atbalstu un kuras virzīt tālākai attīstībai.

 

Iedzīvotāju forums ir iedzīvotāju apspriede par dažādām ikdienā aktuālām tēmām. Foruma mērķis ir noskaidrot pilsētas attīstībai svarīgākos virzienus un mudināt tās iedzīvotājus uz savstarpēju sadarbību mērķu sasniegšanai. Forumā izskanējušie viedokļi ne vien dod ilgtermiņa ietekmi vietējās sabiedrības attīstībai, bet arī ļauj iedzīvotājiem uzņemties personisku atbildību par savu pilsētu. Jo aktīvāki būsim mēs paši, jo vairāk forumā pausto ideju ar Valmieras novada fonda un pašvaldības atbalstu īstenosies dzīvē!

 

NĀC, DOMĀ UN RADI!

 

2. Valmieras Iedzīvotāju foruma aktualitātēm sekojiet Valmieras novada fonda mājas lapā  www.vnf.lv, kā arī sociālajos tīklos www.facebook.com/ValmierasFonds!

 

Forumu rīko Valmieras novada fonds. Atbalsta: Valmieras pilsētas pašvaldība, Sabiedrības integrācijas fonds, Valmieras Kultūras centrs, Radio SWH Valmieras studija, portāls Valmiera24.lv, laikraksts “Liesma”, Radio Valmiera un Vidzemes Televīzija.