Pārtikas pakas ceļā pie 97 ģimenēm Valmieras apkaimē

Pārtikas banka Šodien Valmieras novada fondā valda liela rosība, jo saņemta pirmā palīdzība no pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai”. Pārtikas pakas 97 Valmieras puses krīzes skartajām ģimenēm sagādātas par portālā Ziedot.lv saziedotajiem līdzekļiem. Šodien pārtikas palīdzība tiek nodota novadu sociālajiem darbiniekiem, kuri parūpēsies, lai pakas pēc iespējas ātrāk nonāktu pie ģimenēm.
 
Lai saņemtu pārtikas palīdzību, ģimenēm bija jāaizpilda speciāla veidlapa un jānogādā tā Valmieras novada fondā. Lūgumu pēc palīdzības bija daudz, taču priekšroka tika dota tiem, kuri vienmēr centīgi strādājuši un nereti bijuši atbalsts saviem līdzcilvēkiem, bet ekonomiskās krīzes ietekmē zaudēts darbs vai krasi samazinātā darba alga pamatīgi iedragājusi viņu finansiālo stāvokli. Šīs ģimenes paliek ārpus pašvaldības sniegtās palīdzības saņēmēju loka, taču dažkārt ir nepieciešama vienreizēja palīdzība, lai spētu atkal nostāties uz kājām.
 
Kāda ģimene Rūjienas novadā krīzes dēļ bija spiesta pārtraukt saimniecisko darbību, turklāt viens no ģimenes apgādniekiem zaudējis darbu, otram alga samazināta uz pusi. Savulaik saimniecības attīstībai ņemtais kredīts liedz iegūt trūcīgās ģimenes statusu, taču visas četras ģimenes atvases vēl jāskolo. Ne mazāk skumjš stāsts ir kādai Burtnieku novada ģimenei, kur abus ģimenes apgādniekus skāris būtisks algas samazinājums. Nu ienākumi uz vienu ģimenes locekli nedaudz pārsniedz valsts noteiktos 90 latus, kas liedz pretendēt uz pašvaldības sniegto palīdzību trūcīgajām ģimenēm.
 
Vakar, 22. oktobrī, Rīgā notika pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” svinīgā atklāšana. Tās laikā, klātesot lielākajiem akcijas atbalstītājiem, ziedotājiem un medijiem, puse no pirmajām 1116 pārtikas pakām aizceļoja uz Alūksni, Saldu, Talsiem un Valmieru, bet nākošnedēļ pārtikas palīdzība nonāks arī citos Latvijas reģionos.
 
12 kilogramu smagajā pārtikas pakā iekļauti makaroni, milti, rīsi, putraimi, manna, griķi, zirņi, gaļas un zivju konservi, eļļa, cukurs, tēja, sausais piens un buljons – lietas, kas palīdzēs ģimenēm nodrošināt ikdienas maltīti. Pakas tirgus vērtība ir Ls 9,57.
 
Nepilna mēneša laikā Valmieras novada fondā par iespēju saņemt pārtikas paku interesējās vairāk kā 200 ģimenes. Tas apliecina, ka arī mūsu apkaimē krīzes ietekme ir liela un iespējams nākotnē šādu ģimeņu skaits pieaugs. Cerams, ka līdz gada beigām uz Valmieru atceļos vēl vismaz viena pārtikas palīdzības krava. Valmierieši un apkārtējo novadu iedzīvotāji pārtikas pakām var pieteikties Valmieras novada fondā (Garā ielā 9).
 
 
 
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.