Pārtikas pakas gadumijā – 134 ģimenēm Valmieras pusē

 No Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” Valmieras novada fondā tikko saņemta krava ar decembra pārtikas pakām. Šoreiz palīdzība ikdienas mielasta sarūpēšanai un kāds gardums arī svētku galdam nonāks 134 pilsētas un apkaimes ģimenēs. Valmierieši, kuri pakām bija iepriekš pieteikušies, ir aicināti līdz Ziemassvētkiem saņemt savu paku fondā ik dienu darba laikā. Apkaimes novadu ļaudis pārtiku saņems no vietējiem sociālajiem darbiniekiem.
 
Pārtikas pakas pilnībā ir gādātas par Latvijas iedzīvotāju ziedotiem līdzekļiem, tādēļ labdarības organizācijas, kuras šīs pakas izplata visā Latvijā, rūpīgi seko līdzi, lai katra paka nonāktu ģimenē, kur palīdzība patiešām nepieciešama. Mērķis ir palīdzēt tiem, kur kāds no pelnītājiem palicis bez darba, ievērojami samazinājušies ienākumi, bet ģimenei ir liegta pašvaldības sniegtā palīdzība. Ar katru dienu lūgumu pēc palīdzības kļūst aizvien vairāk, tādēļ portāls Ziedot.lv kopā ar reģionālajiem partneriem dara visu iespējamo, lai spētu palīdzēt pēc iespējas vairāk ģimenēm, kuras nonākušas grūtībās.
 
Ir patiess prieks par cilvēku atsaucību un vēlmi ne tikai saņemt palīdzību, bet arī palīdzēt citiem! VNF saņēma vairākus zvanus un vēstules no cilvēkiem, kuri labprāt bija gatavi palīdzēt gan pie nākošo pārtikas paku sakrāmēšanas, gan citiem darbiņiem. Paldies Sarmītes Svīķes ģimenei, kura fondam ziedoja kartupeļus un burkānus – lietas, kuras laukos viegli izaudzējamas vai talkā nopelnāmas, taču pilsētniekiem pēc tām jāiet uz veikalu. Pateicoties šim ziedojumam, fonds valmieriešiem līdz ar pārtikas paku var iedot arī pāris kilogramus kartupeļu.
 
Vēl pakas bagātinās cilvēku saziedotā pārtika un dāvaniņas no labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” Valmieras un Rūjienas “Swedbank” filiālēs un no labdarības koncerta “Karameles”.
 
Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” un tās reģionālais partneris Valmieras novada fonds turpinās palīdzēt krīzē nonākušajām ģimenēm arī nākamgad. Par paku saņemšanas iespēju varat uzzināt klātienē fondā (Valmierā, Garā ielā 9).
 
Domājot par krīzes sekām, nākamgad fonds organizēs arī citas palīdzības akcijas, bet par tām vairāk ziņosim 2010. gada sākumā.
 
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.