Pārtikas pakas krīzes skartajām ģimenēm

Pārtikas banka Valmieras novada fonds kopā ar portālu Ziedot.lv un reģionālajām labdarības organizācijām visā Latvijā atver pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, lai palīdzētu tām ģimenēm, kuras krīzes ietekmē ir nonākušas uz nabadzības sliekšņa. Palīdzība galvenokārt paredzēta cilvēkiem, kuri allaž ir centīgi strādājuši un spējuši sevi nodrošināt, taču nu stāvoklis krasi mainījies un pietrūkst līdzekļu pat ikdienišķu vajadzību nodrošināšanai.
 
Pabalstus no pašvaldībām un citām institūcijām Latvijā parasti var saņemt ģimenes ar trūcīgās ģimenes statusu. Taču ļoti bieži formālu iemeslu dēļ ārpus šī loka paliek cilvēki ar patiesu vajadzību pēc palīdzības – ģimenei pieder neliels zemes gabals, lauksaimniecības tehnika, kredīts no “labajiem laikiem” u.c. Šie ir cilvēki, kuri pabalstus iespējams nekad nav prasījuši, bet tieši šobrīd viņiem uz pavisam īsu brīdi tas ir nepieciešams.
 
Pārtikas pakā vidēji 8,50 latu apmērā tiks iekļauti putraimi vai grūbas, rīsi vai griķi, auzu pārslas, zirņi, makaroni, milti, augu eļļa, gaļas vai zivju konservi, cukurs, sausais piens, sausais buljonu un tēja. Saturs gan var mainīties atkarībā no pieejamajiem ziedojumiem – tie var būt citu pārtikas ražotāju ziedotie produkti, pirmās nepieciešamības saimniecības un higiēnas preces un citas lietas. Bet allaž tā būs kārtīga paka ar produktiem, kas ļaus kādu laiku uzturēt ģimeni.
 
Paku no Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” prioritāri var saņemt ģimenes ar bērniem, kurās kāds no strādājošajiem kopš 2008. gada jūnija krīzes rezultātā ir kļuvis par bezdarbnieku. Lai nedublētu pašvaldību un Eiropas Komisijas palīdzību, uz šīm ziedotajām pārtikas pakām var pieteikties ģimenes, kurām nav trūcīgās ģimenes statusa un kuru ienākumi ir zem iztikas minimuma, kas šobrīd ir 165 lati uz cilvēku.
 
Šobrīd vēl nav zināms, cik bieži pārtikas pakas būs pieejamas – tas atkarīgs no saņemtajiem ziedojumiem portālā Ziedot.lv un pārtikas ražotāju atsaucības.
 
Valmierieši un apkārtējo novadu iedzīvotāji pieteikumus pārtikas pakām var saņemt Valmieras novada fondā, izdrukāt no fonda mājas lapas (skatīt zemāk), vai arī jautāt sava novada, pagasta vai pilsētas sociālajam darbiniekam. Aizpildīti pieteikumi jānogādā Valmieras novada fondā (Garā ielā 9, Valmierā, LV-4201).
 
Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” palīdzība Latvijas iedzīvotājiem pieejama, pateicoties daudzu uzņēmumu un privātpersonu ziedojumiem, vietējo labdarības organizāciju brīvprātīgajam darbam un Sorosa fonda Latvija atbalstam.
 
Šeit varat izdrukāt pieteikuma veidlapu:
 
 
Vairāk par Pārtikas banku "Paēdušai Latvijai" lasi portālā Ziedot.lv!
 
 
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.