Pirmā piemiņas vijole – Kitijai Zēmelei

 Valmierietei Kitijai Zēmelei šis 1. septembris būs īpašs. Jau sesto gadu viņa apgūs vijoļspēli Valmieras Mūzikas skolā. Taču šo mācību gadu īpašu padarīs tas, ka tagad Kitijai būs pašai sava vijole! To dāvinās Valmieras novada fonds no Elīzas Purmales piemiņas fonda līdzekļiem.
 
Kitija nāk no trīs bērnu ģimenes. Visi mācās Mūzikas skolā – vecākā māsa apgūst flautu, bet mazais brālis arī ķēries pie vijoļspēles. Kitija pirmo dienas daļu pavada Valmieras Pārgaujas pamatskolas 5. klasē, bet pēcpusdienās mācās Valmieras Mūzikas skolas vijoļu klasē.
 
Vijoļspēles skolotāja Irina Pupiņa stāsta: “Kitija ir ļoti centīga un talantīga skolniece. Šis dāvinājums viņai varētu dot jaunas iespējas talanta spodrināšanai un atvērt ceļu tālākai izaugsmei, ja viņa to vēlēsies.”
 
Jaunā vijole Kitijas lietošanā būs, kamēr vien viņa mācīsies Valmieras Mūzikas skolā. Pēc tam ģimene ar Valmieras novada fonda un skolas pārstāvjiem vienosies par tālākajām gaitām – vijole vai nu nonāks Mūzikas skolas īpašumā, vai arī Kitija to varēs paturēt, ja izvēlēsies turpināt vijoļspēli vidusskolā, koledžā vai orķestrī.
 
1. septembrī pulksten 17:00 Valmieras Kultūras centrā svinīgajā Mūzikas skolas Zinību dienas sarīkojumā mūzikas instruments nonāks jaunās vijolnieces Kitijas rokās. Šovakar viņa arī priecēs klātesošos ar savu uzstāšanos.
 
Šī būs pirmā vijole no Elīzas Purmales piemiņas fonda. To veido iedzīvotāju ziedojumi 5000 latu apmērā, kas bija paredzēti Elīzas ārstēšanai. Diemžēl meitene mira, un fonds kopīgi ar Purmaļu ģimeni nolēma ļaut savāktajiem ziedojumiem “dzīvot vienmēr” un ik gadu ar vienas vijoles dāvinājumu atbalstīt Valmieras Mūzikas skolas jauno talantu izaugsmi. Šo naudu administrē Valmieras novada fonds, rūpējoties par naudas drošību un prasmīgu ieguldīšanu, lai peļņas procenti ļautu spodrināt mūsu talantus arī turpmāk.
 
Ceram, ka tas kalpos arī kā pamudinājums skolēniem censties, lai nākamgad tieši viņi būtu starp labākajiem.
 
 
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.