Pirmais Valmieras novada DRAUGS UZ MŪŽU

 “Lai spētu dot citiem, nav jābūt bagātniekam! Mazai bagātībai ir liela vērtība un, ja katrs no sevis dosim mazumiņu, kopā sanāks svētīgs lielums!” saka Mikus Lesiņš, pirmais Valmieras novada draugs UZ MŪŽU, kurš ik gadu ziedo VNF “100 draugiem”.
 
 
Ilgus gadus dzīvojis un strādājis Vācijā, nu bijušais skolotājs Mikus ar kundzi Marutu bauda mieru un klusumu savās lauku mājās Burtniekos. Viņš dzīvo ar pārliecību, ka labi klājas tam, kas dalās un dod citiem, un labums, kas nāk atpakaļ, atsakoties no pirmā labuma, ir trīskārt vērtīgāks. Ar šādu pārliecību Mikus Lesiņš jau piecus gadus ir uzticams ziedotājs Valmieras novada fondam. Par īstu draudzību saka: tā ir reta, bet tā ilgst visu mūžu, ne laiks, ne telpa nespēj to šķirt. Un tieši tāda šobrīd ir viņa draudzība ar fondu – nešķirama un UZ MŪŽU. To apliecina arī piektā nozīmīte, kas nu piestiprināta goda plāksnei un tiek glabāta mājās goda vietā.
 
Kļūt par Valmieras novada draugu it nemaz nav grūti! Šo pagodinošo un patriotisko statusu iegūs ikviens, kurš programmai “100 draugi Valmieras novadam” ziedos vismaz 20 latus. 100 draugu patrons ir Inārs Poļaks, ilggadējais uzņēmuma “Valmieras stikla šķiedra” vadītājs un joprojām sabiedriski aktīvs cilvēks. Viņš, vairākkārt ziedojot, kļuvis par SIRSNĪGU LABU DRAUGU.
 
Tā kopš VNF trešās jubilejas pasākuma 2008. gadā Valmieras novada draugu sarakstā ir jau 63 ieraksti. Taču brīva palikusi 60. drauga vieta. Šī titula iegūšanai mums padomā ir īpašs izaicinājums: lai Valmieras novada draugu sarakstā ierakstītu savu vārdu pretī kārtas numuram 60, tikpat lielam jābūt arī ziedojumam, proti – 60 latiem. Bet lielākais pārsteigums ir tas, ka kāds anonīms labvēlis šiem 60 latiem pievienos vēl tikpat un šis ziedojums būs 120 latu vērts! Pasteidzies, jo par sešdesmito draugu var kļūt tikai viens valmierietis, Valmieras draugs vai pat draugu grupa!