Pirmklasnieku skolas somām piešķir gandrīz 5000 latu

 Šodien, 11. septembrī, Valmieras rajona pašvaldību vadītāju neformālajā sanāksmē Rencēnos Valmieras novada fonds (VNF) pasniedz labdarības akcijas "Skolas soma" dāvanu kartes. Tālāk tās mēros ceļu līdz mazajiem pirmklasniekiem visā rajonā.
 
Šodien rajona pagastu un pilsētu vadītājiem tiek pasniegtas 77 dāvanu kartes – katra 35 latu vērtībā. Ar tām skolas gaitas nupat uzsākušie pirmklasnieki no daudzbērnu un nepilnajām ģimenēm varēs iegādāties gan grāmatas un mācību burtnīcas, gan rakstāmpiederumus un penāļus, ar kuriem piepildīt savas skolas somas. Nepieciešamās lietas varēs iegādāties veikalā “Papīra birojs” Laicena ielā 5, Valmierā.
 
Dāvanu kartes saņem 16 Valmieras rajona pašvaldības, kuras atsaucās un sniedza informāciju par trūcīgo pirmklasnieku skaitu savā pašvaldībā. Tikšanās reizē Rencēnos dāvanu kartes pagaidām nesaņems vienīgi Valmieras pilsēta, jo tā līdz pat septembra beigām vēl apkopo datus par 1. klasēs mācības uzsākušajiem bērniem. Tomēr šā brīža informācija liecina, ka Valmieras pilsētā ir 62 skolēni, kuriem būtu nepieciešama palīdzība.
 
Tādējādi kopumā labdarības akcijas “Skolas soma” ietvaros Valmieras rajonā tiks pasniegtas 139 dāvanu kartes 4865 latu vērtībā. Šāda naudas summa nebūtu iespējama bez akcijas ziedotāju atbalsta un labvēlības. Tie ir – veikals “Amarillis”, SIA “Papīra birojs”, Vidzemes Tirgotāju savienība, SIA “Eži Pasākumu aģentūra”, SIA “Vidzemes energoceltnieks”, SIA “Kantīne B”, kā arī SIA “Autoserviss Birums”, kas ziedoja tieši Kocēnu pagasta pirmklasniekiem, tādā veidā atbalstot vietējos bērnus un viņu vecākus.
 
Tāpat VNF pateicas ikvienam valmierietim un Valmieras rajona iedzīvotājam, kas iesaistījās akcijā un ziedoja pilsētā izvietotajās kastītēs. Tā rezultātā uz vietas piesaistīto ziedojumu summa augusta beigās tika papildināta ar labdarības portāla www.ziedot.lv naudu. Akciju informatīvi atbalstīja arī Vidzemes Televīzija un “Radio SWH” Valmieras studija.
 
Visu akcijas ziedotāju un sadarbības partneru atsaucība un vēlīgums nu ir vainagojies ar to, ka 139 mazi zēni un meitenes mūsu rajonā, kuru iespējas un apstākļi ikdienā ir ierobežoti, uzsāk skolas gaitas ar mirdzumu acīs un klusām gavilēm sirdī.
 
Jāatgādina, ka akcija “Skolas soma” notika visā Latvijā jau otro gadu un to īstenoja labdarības portāls Ziedot.lv sadarbībā ar kopienu fondiem Latvijā, tostarp Valmieras novada fondu.