“Saldajā tirdziņā” visvairāk gādātas rotaļlietas mazajiem

13. februārī, dienu pirms Valentīndienas, tirdzniecības centrā “Valleta” notika Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas (JIL) rīkotais “Saldais tirdziņš”. Tajā piedalījās jaunieši, kuri bija pacentušies un paši radījuši daudz un dažādas lietiņas Valentīna dienas noskaņās, kuras bija iespējams iegādāties sev un saviem mīļajiem.
 
 
Jau pulksten 10:00 uz “Saldo tirdziņu” ieradās pirmie pircēji. Tirdziņā tiem bija iespējams iegādāties dažādas rotaslietas. Cilvēkus interesi piesaistīja auskari, kas veidoti no korķiem, tomēr vairāk tie iegādājās plastikas un pērļu auskarus. Uzmanību piesaistīja arī lina maisiņi, dzijas bumbas – stresa noņēmēji, uzlīmes, pildspalvas un vēl daudz citu jauku nieciņu. Tomēr visvairāk cilvēki iegādājās rotaļlietas bērniem – suņu un sivēnu pirkstiņlelles un adītus cālīšus.
 
“Mūsuprāt, gan skolēnu mācību firmām, gan arī pārējiem jauniešiem, kas piedalījās tirdziņā, tā bija lieliska iespēja parādīt, kādas skaistas lietiņas mēs paši varam izgatavot,” stāsta JIL dalībniece Zane. “Sākumā, paziņojot publiski par iespēju piedalīties tirdziņā, māca šaubas par jauniešu atsaucību. Tomēr saskaitot visas jauniešu darinātās lietiņas, to bija gandrīz 300,” priecājās Liene Golča, viena no JIL dalībniecēm.
 
“Saldajā tirdziņā” tika ietirgots 81 lats. 40% no ietirgotajiem līdzekļiem jeb 33 lati tiek ziedoti Valmieras novada fonda Labo darbu programmai, tādā veidā padarot mazliet siltāku, mīļāku un jaukāku arī citu cilvēku ikdienu. Pārējie ienākumi nonāks pie pašiem darbiņu darinātājiem.
 
JIL saka lielu paldies visiem jauniešiem, kuri piedalījās tirdziņā, kā arī TC Valleta par iespēju rīkot šo pasākumu. Paldies arī Sorosa fondam Latvija par finansiālu atbalstu, lai jauniešiem būtu iespēja mācīties rīkot dažādas aktivitātes un labāk iepazīt brīvprātīgo darbu.
Jāpiezīmē, ka vēl decembrī jaunieši rīkoja labdarības akciju “Svētki katrās mājās” un apciemoja vientuļos vecos ļaudis, bet jau pavisam drīz gaidāmas jaunas aktivitātes.
 

Te aplūkojams arī fotostāsts no pasākuma.