Seniori iegriež Līgo dančus Amatnieku estrādē

Seniori iegriež Līgo dančus Amatnieku estrādē

Vakardien, 22. jūnijā, gatavojoties Līgo svētkiem, vairāk kā simts Valmieras apkārtnes seniori un cilvēki ar īpašām vajadzībām pulcējās Amatnieku parka estrādē, lai kopīgi atzīmētu vasaras saulgriežus ne tikai ar sieru un veldzējošu kvasa glāzi, bet arī ar vainagu pīšanu, dziesmām un kārtīgu izdancošanos.

 

Reizēm kautrs sveiciens un sirsnīgi apskāvieni bija kā zīme apkārt virmojošajam satikšanās priekam senioru starpā, kas drīz vien pārgāja jautrā čalošanā pie zāļu galda, pinot vainagus. Zinātāji dalījās ar Jāņu ticējumiem un palīdzēja uzpīt vainagus tiem, kas savas prasmes jau bija nedaudz piemirsuši. Kopā ar pasākuma vadītāju Ilgu Mauriņu “Iebrienam papardēs” apmeklētāji dziedāja Līgo dziesmas un uz papīra lapiņām uzrakstītās negatīvās izjūtas sadedzināja ugunskurā, lai vairotu sev apkārt labās vasaras saulgriežu enerģijas. Pūtēju orķestra “Signāls” pavadījumā tika griesti danči, pensionāru biedrības šlāgergrupai „Džambulai” dungots līdzi pazīstamajiem meldiņiem.

 

Izraujoties no dārza darbiem un ikdienas vienmulības, sirmgalvji atzinīgi vērtēja pasākuma norisi un iespēju sanākt, satikties un izdejoties. Seniore Marija smejot teic, ka viņi nevis lūdz, bet pieprasa rīkot šādus pasākums ik sestdienu. “Šādi pasākumi ir vajadzīgi, lai pabūtu kopā un redzēt vienam otru, arī vietas izvēle ir pavisam mājīga.” piebalsojot teic pensionāre Ināra. Lustētāji vērtēja par gardu esam A/S “Valmieras piens” Jāņu ķimeņu sieru, sakot paldies par dāvinājumu.

 

Lielu paldies arī sakām Amatnieku estrādes apsaimniekotājai Anitai Bedrītei par artavu pasākuma norisē, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldībai, A/S “Valmieras piens” un SIA “Valmieras namsaimnieks”. Ielīgošanas pasākumu “Iebrienam papardēs” organizēja biedrības “Valmieras pilsētas pensionārs” un Valmieras invalīdu biedrība “Atspēriens” sadarbībā ar Valmieras novada fondu. Pasākums notika ar Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālu atbalstu, akcijas “Pārtikas pakas sirmgalvjiem” ietvaros.