Septiņi labi darbi Valmieras apkaimei

Septiņi labi darbi Valmieras apkaimei

Šodien, 5. janvārī, Valmieras novada fonds ar Ziedotāju kluba atbalstu deva zaļo gaisma septiņām nozīmīgām iedzīvotāju iniciatīvām projektu konkursā “Sev, tev, novadam”. Jau pavisam drīz teju visās Latvijas skolās būs pieejams vēsturisks komikss par Jāni Daliņu, Abula krastā tiks atjaunota valmieriešu iecienītā Mīlestības taka, Burtnieku muižas parkā – rožu dobe, bet Mazsalacā ļaudis atjaunos novecojošu rotaļu laukumu.

 

Kocēnos svinīgā gaisotnē tika parakstīti līgumi ar projektu īstenotājiem. Klātienē bija ieradušies arī Ziedotāju kluba dalībnieki, lai satiktos Ziedotāju brokastīs un svinīgajā līgumu parakstīšanā iepazītos ar šiem vietējiem ļaudīm, kuri gatavi rīkoties, lai pilnvedidotu apkaimi. Lūk vairāk par idejām, kuras taps šajā vasarā:

 

  • Valmieras veselīgā dzīvesveida cienītājiem par prieku pie Brenguļu pagasta “Jaunarājiem” tiks atjaunota un labiekārtota Mīlestības taka, ko senāk izveidoja "aktīvā tūrisma centrs Eži". Takā tiks uzstādīti soliņi, galdi, kāpnes un laipa. Taku papildinās teikas par mīlestību gan latviešu, gan angļu valodā.

  • Projektā “Nelaid vecumu plecos” rencēnieši rīkos veselību stiprinošās nodarbībās kultūras namā. Izmantot jauno inventāru būs aicināti ne tikai seniori, bet arī citi interesenti.

  • Stāstot par Valmieras apkaimes vēsturi jauniešiem saistošā veidā, tiks izdots sestklasnieces Undas Barisas veidotais komikss par Jāni Daliņu, kas būs pieejams teju visās Latvijas skolās.

  • Bērnu došībai un saistošai brīvā laika pavadīšani pie mājas Mazsalacas daudzdzīvokļu namu pagalmā iedzīvotāji aizvietos novecojošos rotaļu elementus ar jauniem.

  • Burtniekos daudzdzīvokļu namu kaimiņi rīkos talku vietas sakārtošanai un uzstādīs galdu un soliņu kopīgiem Baltā galdauta svētkiem, galda spēlēm svaigā gaisā un citiem pasākumiem.

  • Romantiskajā Burtnieku muižas parkā vasarā ziedēs atjaunotā rožu dobe. Sākotnēji dobes sagatavošanā iesaistīsies vietējie iedzīvotāji,  bet vēlāk jaunlaulātie būs aicināti papildināt dobi ar savu mīlestības rozi.

  • Rūjienā ar ziedotāju atbalstu bērnudārzam "Vārpiņa" tiks iegādāti kombinezoni, lai nodrošinātu mazturīgo ģimeņu bērnu līdzdalību āra aktivitātēs.

 

Pērnā gada otrajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam” bija iesniegti 14 projekti (kopsummā par 36480 eiro), no kuriem konkursa komisija un Ziedotāju kluba dalībnieki balsoja par saistošākajām iecerēm un atbalstīja 7 projektus par 4638 eiro. Daļa no finansējuma projektu atbalstam nākusi arī no valmieriešu un pilsētas viesu dalības Labdarības bumbu rallijā pērn.

 

Līdzīgi ikvienam Valmieras apkaimes patriotam un labvēlim, ziedojot 20, 70 vai vairāk nekā 200 eiro gadā ir iespēja kļūt par Ziedotāju kluba dalībnieku un caurskatāmi atbalstīt Valmieras un apkārtējo novadu izaugsmi un tikties Ziedotāju brokastīs. 

 

Valmieras novada fonds ir mūsdienīga labdarības organizācija, kura darbojas, lai būtu par partneri tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas. Fonda primārā darbības teritorija ir Valmiera un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novads.