“Skolas soma” – piepildīta!

Labdarības akcija Lai arī šī nav pirmā jaunā mācību gada diena, 164 ģimeņu atvasēm šī pavisam noteikti būs īpaši priecīga mācību diena, jo nu vecāki viņiem varēs sagādāt visu skolai nepieciešamo! Labdarības akcija “Skolas soma” Valmieras pusē ir noslēgusies, un šodien dodam ceļa maizi tiem mazajiem skolā-iet-gribētājiem, pie kuriem nonāks piepildītās “skolas somas”.
 
 

Mazturīgo, nereti daudzbērnu vai nepilno, ģimeņu atvasēm skolas somas Valmieras novada fonds cenšas piepildīt jau sesto gadu. Lai arī skolas cenšas nodrošināt bērnus ar mācību grāmatām, darba burtnīcas, skolas soma un kancelejas piederumi jāgādā pašiem. Saziedotie līdzekļi ļāva sagādāt 184 dāvanu kartes 25 latu vērtībā Valmieras veikalā “Vidzemes papīrs”. Tās nonāks 164 ģimenēs, kurās aug 487 bērni, tostarp 68 pirmklasnieki. Ģimenes varēs iegādāties visu mācībām nepieciešamo – sākot no pildspalvām, zīmuļiem un darba burtnīcām līdz pat galda lampai vai krēslam ērtākai mājasdarbu pildīšanai.

 

Šī gada “Skolas somas” draugi ir uzņēmumi “Ceļu komforts”, “Ekers”, “Ecotechno Baltic”, “Kantīne B”, “L.P.Jana”, “Latvijas mežs”, “Likums un uzņēmējdarbība”, “Pārgaujas veterinārā klīnika”, veikals “Sjuzanna”, “Vidzemes papīrs” un Vidzemes Tirgotāju savienība, kopā saziedojot 75 “skolas somas”. Privātpersonu ziedojumi ļaus piepildīt 5 pirmklasnieku skolas somas, bet valmierieši un rūjienieši, kas akcijai ziedoja tirdzniecības vietās izvietotajās ziedojumu kastītēs, kopīgi savākuši naudu 15 dāvanu kartēm. Vēl 3 kartes sarūpētas par Labdarības tirdziņā “ietirgoto” naudiņu.

 

Nepilnu divu mēnešu laikā uz vietas Valmierā piesaistītie ziedojumi – 2030,83 lati – tika papildināta ar labdarības portāla www.ziedot.lv un lielveikalu tīkla Rimi kastītēs saziedoto naudu. Pērn ar vietējo iedzīvotāju un uzņēmēju atbalstu skolas gaitās uzsāka 170 skolēni. Savukārt kopš akcija sākuma 2006. gadā dāvanu kartes saņēmuši jau 784 skolēni.

 

Skolēnu vārdā sakām lielu paldies visiem ziedotājiem un akcijas atbalstītājiem Valmieras apkārtnē – Radio SWH Valmieras studijai, Valmieras Kultūras centram un Sabiedrības integrācijas fondam.