Spēļu piedzīvojumi Valmierā var sākties!

 Aizvakar, 2. februāra pēcpusdienā, Valmieras integrētajā bibliotēkā rosīgā atmosfērā tika atklāti Galda spēļu vakari, kas turpmāk notiks ik ceturtdienu. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī daudzas valmieriešiem tuvas un zināmas personības, starp kurām bija gan rūdīti spēļu entuziasti, gan arī tie, kas pirmoreiz izmēģināja spēkus pasaules populārāko galda spēļu piedzīvojumos.
 
 
Lai pievakarē pēc mācību stundām vai pēc smagas darbadienas varētu atpūsties, Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija kopā ar Jaunatnes centra “Vinda” jauniešu klubu “Acis” rīkos Galda spēļu vakarus bibliotēkas telpās. Par idejas īstenošanu ļoti atzinīgi izteicās Valmieras mērs Inesis Boķis un bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.
 
Spēļu mačos atklāšanas vakarā jau sacentās fitnesa kluba “Spēka pasaule” filiāles vadītāja Marika Daļecka kopā ar spēkavīru Aivaru Šmauksteli pret garāko basketbola kluba “Valmiera” pārstāvjiem Viktoru Iļjinu un Kati Gliku. Kate atzina, ka tagad viņas mīļākā spēle būs “We will rock you”! Savukārt “Radio Valmiera” ētera balss Kitija Kazaka un Valmieras teātra aktieris Kārlis Neimanis kopā ar jauniešiem trenējās runas spēlē “Alias”. Kārlis atzina, ka viņš esot liels stratēģisko galda spēļu cienītājs un šī ideja ir “krietni apsveicama”. Pēc viņa domām tomēr vajadzētu nodalīt “skaļās” spēles no “klusajām”. Jaunieši to arī darīs, bibliotēkā organizējot divas atsevišķas telpas, lai aizrautīgākie un skaļākie spēlētāji netraucētu citu spēļu gaitas.
 
Atklāšanas pasākums paredzētās stundas vietā turpinājās ar spēlēm līdz pat tumšam vakaram. “Domāju, ja bibliotēka strādātu vēl ilgāk, daudzi no spēlētājiem būtu vēl ilgāk palikuši,” ar sajūsmu izteicās Laura, Jauniešu ideju laboratorijas dalībniece. Turpmāk Galda spēļu vakari notiks ik ceturtdienu no plkst. 16:30 līdz pat ēkas slēgšanai. Vienmēr klāt būs arī brīvprātīgie jaunieši – spēļu konsultanti, kas palīdzēs orientēties galda spēļu pasaulē un izprast noteikumus.
 
Lielu paldies par iespēju īstenot Galda spēļu vakarus jaunieši saka Sorosa fondam Latvija, Vācijas Gīterslo organizācijai “Kinder in Valmiera” (“Bērni Valmierā”) un galda spēļu veikalam “Ludo”.