Svētku paciņas Valmieras vientuļajiem sirmgalvjiem

Svētku paciņas Valmieras vientuļajiem sirmgalvjiem

Valsts svētku nedēļā īpašas dāvanu paciņas aizceļoja pie Valmieras mājas aprūpē esošajiem sirmgalvjiem. Dāvaniņās sagūla svētku našķi un ikdienai nepieciešamie produkti, ko saņēma vecie ļaudis Valmierā un apkārtējos novados ar Valmieras novada fonda atbalstu.

 

Īpašās svētku paciņās ar pilsētas un novadu sociālo dienestu palīdzību saņēma 300 vientuļie pensionāri, no kuriem 55 bija valmierieši, 52 seniori Kocēnos, 50 – rūjienieši, 46 – mazsalacieši, turpretī 36 paciņas devās uz Naukšēnu novadu, 31 – uz Beverīnas novadu un 30 sainīši nonāca Burtniekos.

 

Piepildot paciņu, bija padomāts par produktiem, kurus ne vienmēr izdodas atlicināt no pensijas. Tādēļ valsts svētku dāvaniņā sakārtojās gardas konfektes, cepumi, zefīri, tēja un upeņu dzēriens, bet ikdienas solim virtuvē noderēs eļļa un cukurs. Tas viss ar sociālo darbinieku palīdzību nonāca sirmgalvju mājās, kuru durvis retāk ver ciemiņi.

 

Īpašu paldies sakām Borisa un Ināras Teterevu fondam, kuri jau trešo gadu palīdz sagādāt svētku dāvaniņas Valmieras un tās apkaimes vientuļiem senioriem. Līdzīgi ar kopienu fondu starpniecību svētku paciņas nonāk pie sirmgalvjiem arī citviet Latvijā.

 

Labdarības organizācija Valmieras novada fonds jau kopš 2005. gada ir partneris tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas. Lai gan sociālā palīdzība nav fonda primārais uzdevums, atbalsts atsevišķām sabiedrības grupām ir ļoti svarīgs. Un bieži vien vientuļajiem senioriem apciemojuma prieks ir svarīgāks pat par pašu dāvanu!