Valmierā notiks LNT rīkotā “Labestības diena”

 Jau otro gadu Latvijā notiek “Labestības diena”, ko organizē LNT, “Hansabanka” un portāls Ziedot.lv. Šogad pasākums izplešas, ar cerību veidot labestības svētkus visā Latvijā - viens no lielākajiem darbības punktiem būs Valmieras Pilsētas galerija (PG) “Valleta”. Š.g. 10. maijā vidzemnieki tiek aicināti ne tikai ziedot, bet arī priecāties par mākslu un mūziku, iesaistīties rotaļās un sporta aktivitātēs.
 
Pasākumu Valmierā vadīs dziedātāja Liene Šomase, un dienas garumā LNT kanālā būs vērojami sižeti no Valmierā notiekošajiem pasākumiem.
 
No plkst. 11:00 līdz 15:00 “Asins donoru centrs” vidzemniekus aicina kļūt par asins donoriem un piedalīties ziedošanas akcijā pie PG “Valleta”.
 
No plkst. 14:00 līdz 18:00 apmeklētājus priecēs Latvijā populāri mūziķi, būs arī citas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Priecāsimies redzēt ikvienu, piedaloties “Labestības dienas” pasākumos un ziedojot kopīgam mērķim – piepildīt četru smagi slimu bērnu sapņus.
 
 
Pirmais no bērniņiem, kuram palīdzēsim, ir Rihards. Rihards ir vājdzirdīgs un lieto mehāniskos dzirdes aparātus, tādēļ Rihardam regulāri un ļoti spēcīgi sāp galva un katrs fona troksnis bieži ir skaļāks nekā līdzcilvēku teiktais. Slimības dēļ zēnam ir grūti pat runāt. Viņa lielākais sapnis ir rotaļāties ar citiem bērniem, un tas ir iespējams. Rihardam nepieciešami digitālie dzirdes aparāti. Tie ļautu atbrīvoties no galvas sāpēm un labāk dzirdēt draugu teikto. LAI RIHARDS DZIRDĒTU, IR NEPIECIEŠAMI 1700 LATI!
 
Otrs bērniņš, kuram nepieciešama palīdzība, ir Diāna. Diānai ir kāju muskuļu un saišu vājums, un, meitenei piedzimstot, ārsti teica – viņa nestaigās. Tomēr pēc deviņiem smagu treniņu gadiem Diāna staigā ar speciālu kāju stiprinājumu palīdzību. Plastmasas ortozēm jāiztur liela slodze potītes daļā, tās lūzt un cietais materiāls meitenes kājas bieži noberž līdz asinīm. Diānas lielākais sapnis ir brīvi staigāt un pat dejot. Tas ir iespējams. Tikai nepieciešamas speciālas ogļšķiedras ortozes. LAI DIĀNA STAIGĀTU, IR NEPIECIEŠAMI 2830 LATI!
 
Trešais bērniņš, kuram palīdzēsim, ir Deniss. Denisam ir hipoventilācijas sindroms. Zēns naktīs nespēj elpot bez speciālas aparatūras palīdzības, tādēļ Deniss daudzas naktis pavada Bērnu slimnīcas reanimācijas nodaļā. Denisa lielākais sapnis ir arī naktīs būt mājās kopā ar māmiņu un tēti. Un tas ir iespējams. Tikai vajadzīgs pārnēsājams mākslīgās elpināšanas aparāts. LAI DENISS ELPOTU, IR NEPIECIEŠAMI 3760 LATI!
 
Ceturtais bērniņš, kuram nepieciešama palīdzība, ir Beāte. Beāte kopš dzimšanas ir vājredzīga, kā arī meitenei bija iedzimta galvaskausa deformācija, kas neļāva augt un attīstīties smadzenēm. Pēc pagājušā gada Labestības dienas Mārtiņa fonds Beātei pieškīra līdzekļus neatliekamai galvas operācijai. Šodien Beātei ir cerības, ka viņa varēs ārstēt acis, taču tam nepieciešamas vairākas konsultācijas un operācija Lielbritānijā. LAI BEĀTE REDZĒTU, IR NEPIECIEŠAMI 22 000 LATI!
 
Lai Rihards dzirdētu, Diāna staigātu, Deniss elpotu un Beāte redzētu, ir nepieciešami 30 290 latu.
 
Lai visā Latvijā izdotos “Labestības dienas” pasākumi, savu palīdzību sniegs “Hansabanka” un Ziedot.lv. Par aktivitātēm Valmierā rūpēsies PG “Valleta”, Vidzemes Televīzija, “Radio Valmiera” un Valmieras novada fonds.
 
Katrīne Pasternaka: “Mūsu mērķis kopš pirmās “Labestības dienas” ir bijis šo dienu padarīt par visas Latvijas labestības svētkiem, un telekompānija LNT, kā akcijas aizsācējs, tikai priecājas, ka “Labestības dienā” iesaistās arvien vairāk un vairāk cilvēku, un tie tiešām kļūst par visas Latvijas svētkiem. Domāju, ka visi bērni, kuriem vajadzīga palīdzība, būs tikai gandarīti un varēs dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi, kad katrā pagastā atzīmēs “Labestības dienu” un kad katrs Latvijas iedzīvotājs ziedos kaut vienu latu slimu bērnu ārstēšanai. Un mēs visi sajutīsim gandarījumu, ko sniedz iespēja DOT. Jo reizēm dot nozīmē daudz vairāk nekā ņemt. Tādēļ izsaku vissirsnīgāko pateicību Pilsētas galerijai “Valleta”, “Vidzemes TV” un “Radio Valmiera” par atsaukšanos mūsu aizsāktajai tradīcijai.”
 
Tikai visi kopā mēs varam palīdzēt smagi slimiem bērniem dot jaunu dzīvi! Palīdzēsim bērniem, kuriem līdz pilnvērtīgai dzīvei ir viens solis – tiksimies “Labestības dienā” 10. maijā, Valmierā Pilsētas galerijā “Valleta”!