Valmieras apkaimes iedzīvotāji dara labu sev un citiem

Valmieras apkaimes iedzīvotāji dara labu sev un citiem

Pērnā gada pavasarī Valmieras novada fonda (VNF) izsludinātajā Labo darbu programmas projektu konkursā atbalstu 820 eiro apmērā saņēma četras iedzīvotāju idejas. Naukšēnos vecāki darināja rotaļlietas, Trikātā tapa dārzeņu dobe, rencēnieši iegādājās virtuves piederumus un Valmieras represētie stāstīja jauniešiem par vēstures gaitām. Lai gan summas 2013. gadā bija nelielas, ceram, ka šie piemēri kalpos par iedvesmu labām idejām šī gada projektu konkursā “Sev, tev, novadam”.

 

Naukšēnu vecāku klubiņa mammas pašas darināja rotaļlietas. Par projektā piešķirtajiem līdzekļiem viņas iegādājās filcu un dekoratīvos elementus, no kuriem tapa sēdspilveni, teātra lellītes, vēršanas spēles un mīkstās mantas augļu un dārzeņu formās. Darinājumi lieti noder mācību procesam, mācoties skaitīt, uzvedot teātra izrādes un, pretstatā mūsdienu gatavajām rotaļlietām, tās rosina bērna fantāziju.

 

Pavasarī Trikātas skolēni ar skolotāju un iegādāto darbarīku palīdzību ierīkoja dārzeņu dobi skolas teritorijā, tādējādi izprotot bioloģijas procesus un apzinoties, ka pašu spēkiem un nelieliem līdzekļiem ir iespējams nodrošināt iztiku. Par to, kā skolēniem veicās, var skatīt šeit: http://iespejudurvis.lv/?q=lv/dzivosim-zali-0. Šī gada dārzeņu dobe jau ir paplašināta un gaida nākamos dārzniekus.

 

Domādami par veselīga dzīvesveida izkopšanu, Rencēnu pensionāri un jaunās māmiņas tiekas kopīgās kulinārijas nodarbībās kultūras namā. Lai atvieglotu gatavošanu, projektā tika iegādāti trūkstošie virtuves piederumi, tā ļaujot paplašināt kulinārijas iespējas. Pensionāru biedrība teic, ka pilnveidotā virtuve ļoti noderēs arī pašdarbnieku kolektīviem, kas uzstājas kultūras namā.

 

Oktobra rītā Valmieras politiski represētie un Valmieras skauti devās ekskursijā uz Mores muzeju Siguldas novadā, lai godinātu kaujā kritušos karavīrus tiem veltītajā 69. atceres dienā. Jaunieši iepazinās ar vēsturi neierastā veidā – atmiņās par 2. pasaules kara notikumiem dalījās seniori.  

 

Ārpus pērnā gada projektu konkursa, ņemot vērā vienošanos ar ziedotājiem, VNF atbalstīja vēl 3 idejas:

 

Bērnu brīvā laika centrs “Ligzdiņa” sociālajā mājā Purva ielā organizēja tikšanās ar ģimenes psiholoģi Vinetu Gončari, kur caur dažādām aktivitātēm bērni un vecāki apguva saskarsmes mākslu. Reizi nedēļā dalībnieki tikās un pārrunāja tādus tematus kā: agresija, emociju pārvaldīšana, draudzība, pašvērtējums, un savas lomas sabiedrībā nozīmi. Projekta īstenotāji teic, ka jau tagad samazinājies konfliktu skaits starp bērniem un arī vecāki atzīst, ka ģimenē uzlabojies mikroklimats.

 

Ar Valmieras novada fonda, vairāku ziedotāju un apkaimes pašvaldību atbalstu tapusi jau otrā vēsturiski nozīmīga otrā grāmata par automodeļu sportu Latvijā un Valmieras apkārtnē. Pateicoties šī sporta cienītāja Imanta Jerkina entuziasmam, ir sniegts detalizēts apraksts par automodeļu sporta attīstību, tā laika tehniskajiem izaicinājumiem, kā arī apkopota informācija par sacensībām un to rezultātiem, ļaujot sekot novadnieku gaitām svarīgajās sacīkstēs.

 

Valmieras bērnudārza “Vālodzīte” struktūrvienībā “Krācītes”, iedrošinot bērnu uzturēties svaigā gaisā, pilnveidoja netālu esošo rotaļu laukumu ar jauniem spēļu elementiem. Pateicoties “Latvijas mobilā telefona” ziedojumam tika uzstādīta smilšu kaste, slidkalniņš, šūpoles, balansieris un pat virtuve smilšu kūkām.

 

Atgādinām, ka VNF ir izsludinājis projektu konkursu “Sev, tev, novadam”, kurā līdz 3. martam iedzīvotāji var iesniegt savas idejas skici, ko pēc apmācībām varēs pilnveidot. Vairāk informācijas sadaļā “Īsteno ideju”.


Pievienotā galerija: