Valmieras apkaimes iedzīvotāji labiekārto vidi

Valmieras apkaimes iedzīvotāji labiekārto vidi

Šajā vasarā Valmieras apkaimes ļaudis paveikuši varenus darbus: mazsalacieši nostiprināja taciņu gar Salacu, Ķoņu kalnā uzceltas kāpnes, rūjienieši atjaunoja volejbola laukumu, Kauguru skolā tapusi Pasaku istaba, bet Kocēnu novadā jaunieši apguvuši alpīnismu. Šie un vēl citi labie darbi tapa īstenojot projektu konkursā “Sev, tev, novadam” ieceres, ko pavasarī iedzīvotāji bija iesnieguši Valmieras novada fondā (VNF).

 

Teju teju un būs īstenotas visas “Sev, tev, novadam” Ziemas konkursā atbalstītās idejas. Tālāk var iepazīties ar dažiem novadu iedzīvotāju labajiem darbiem, kas tapuši ar fonda un ziedotāju atbalstu.

 

Vasaras garumā kaugurieši čakli rosījās savā skolā, un kopš septembra ir pieejama “Pasaku istaba” – telpa, kurā attālie skolēni var uzturēties un patīkami pavadīt laiku, kamēr gaida autobusu mājup. Projekta laikā ļaudis izremontēja telpu, uz sienām iedzīvinot Margaritas Stārastes pasaku tēlus un sarūpējot sēdspilvenus. Ar vecāku un Beverīnas pašvaldības atbalstu telpa tika apdzīvota ar aizkariem, augiem un pasaku grāmatām, radot mājīgu vidi novada skolēniem.

 

Mazsalacieši garākām pastaigām vai ceļam uz skolu bija iecienījuši ainaviskos Kungu celiņus gar Salacas upi, diemžēl pavasaros un lietavu laikos tie kļuva īpaši slideni. Tādēļ projekta autore, Zinta Liepiņa, ar fonda atbalstu iegādājās granti, kopā ar vietējiem iedzīvotājiem nostiprināja taku, papildinot to ar apmalēm un glītu tiltiņu pāri gravai.

 

Tikmēr aktīvie rūjienieši starp daudzdzīvokļu namiem atjaunoja aizaugušo volejbola laukumu. Ar vietējās pašvaldības atbalstu tika sagādāta smilts, bet VNF ziedotāji nodrošināja volejbola tīklus, bumbu un atkritumu tvertni. Jau jūnija beigās jaunais volejbola laukums piedzīvoja pirmo turnīru, kurā startēja 11 komandas no Rūjienas un apkārtējiem novadiem.

 

Vasarā biedrība “Gadsimtu griežos” organizēja nometni “Kur skolēnu rotas karogs plīvo”. Tajā jaunieši apguva orientēšanās, ugunsdrošības, arborisma un alpīnisma prasmes. 38 Valmieras apkaimes jaunsargi un citi interesenti nedēļu dzīvoja zem klajas debess. Instruktoru uzraudzībā ar praktiskiem uzdevumiem apguva iemaņas, kā rīkoties ugunsgrēku gadījumā un kā orientēties meža apvidū. Projekta autors Ritvars Leitens priecājas, ka nometnē izdevās iesaistīt arī problemātiskos jauniešus. Daži no viņiem pēc tam izrādīja interesi apgūt arborismu un iesaistīties jaunsargos.

 

Ar vietējo cilvēku uzņēmību Eiropas lielākais drumlins – Ķoņu kalns Naukšēnu novadā – turpina attīstīties un uzņemt arvien vērienīgākus pasākumus. Vairāku gadu garumā, īstenojot projektu pēc projekta, Ķoņu kalna galā tapusi estrāde ar skatuvi un deju grīdu, blakus tiem apskates objekti, bet šovasar iedzīvotāji ar fonda atbalstu pie kraujas uzcēla skaistas un drošas kāpnes, kas savieno estrādi ar grants karjeru, kur notiek sporta pasākumi.

 

 

Gada sākumā Ziemas konkursā tika piešķirti vairāk nekā 4600 eiro 11 projektiem Burtniekos, Beverīnā, Kocēnos, Rūjienā, Mazsalacā un Naukšēnos. Finansējums projektiem galvenokārt nāk no Ziedotāju kluba dalībnieku ziedojumiem, arī no VNF rīkotā Labdarības Bumbu rallija un citiem avotiem.

 

Pašlaik ir fondā ir atvērts Rudens projektu konkurss programmā “Sev, tev, novadam”. Līdz pat 30. oktobrim plkst. 16:00 gaidām pilnos projekta pieteikumus. Vairāk informācijas mājas lapas  sadaļā “Īsteno ideju”.

 

Valmieras novada fonds uzrunā vietējos ziedotājus un rīko projektu konkursus apkaimes organizācijām jau deviņus gadus. Šajā laikā ar fonda un ziedotāju atbalstu īstenoti 170 projekti par 110 tūkstošiem eiro.