Valmieras autoostā muzicēšanai pieejamas klavieres

Valmieras autoostā muzicēšanai pieejamas klavieres

Ar Valmieras novada fonda un “VTU Valmiera” atbalstu no otrdienas, 6.decembra, līdz janvāra vidum Valmieras autoosta būs mājvieta klavierēm. Tās spēlēt aicināts ikviens, kuram šī instrumenta spēle nav pilnīgi sveša, tādējādi iepriecinot sevi un Valmieras autoostas apmeklētājus.

 

Valmieras novada fonds, “VTU Valmiera” un Mārcis Bogdanovs, publisko klavieru idejas autors un ieviesējs Valmierā, aicina ikvienu interesentu nebaidīties, piesēsties pie klavierēm un radīt patīkamu noskaņu sev un autoostas apmeklētājiem, spēlējot brīvi izvēlētu skaņdarbu vai vienkārši improvizējot. “Repertuāra izvēle ir katra pianista ziņā. Mērķis ir „padarīt mūziku tuvāku”, ieinteresēt ar šādu izpildījumu, dot iespēju izpausties, kā arī iepriecināt līdzcilvēkus,” stāsta Mārcis.

 

Pērnā gada vasarā Valmierā izskanēja vēl mūspusē nepieredzēts klavierspēles maratons gandrīz diennakts garumā, kad pie taustiņiem sēdās gan topošie pianisti, gan profesionāļi, gan vienkārši entuziasti, lai ieskandinātu pirmās publiskās klavieres pilsētā. Pēc maratona trīs īpaši apgleznotas klavieres mājvietu rada pilsētvidē: pie Dzirnavu ezeriņa, pie Vidzemes Augstskolas un pie Valmieras Mūzikas skolas. Vasarai beidzoties, klavieres tika pārvietotas uz iekštelpām, kur tās atradās līdz pat šodienai. Tagad uzpostas svētku noskaņā, tās līdz pat janvāra vidum atradīsies Valmieras autoostā, bet pēc tam atkal dosies ziemas miegā, lai nākamajā vasarā varētu atgriezties un iepriecināt valmieriešus un pilsētas viesus.

 

Lai klavieres Valmierā turpinātu pildīt īpašo misiju un vasarā atkal būtu pieejamas brīvā dabā, aicinām saudzēt instrumentu. Tāpat arī, cienot autoostas apmeklētājus, aicinām klavierspēli izrādīt tiem entuziastiem, kuri instrumentu prot kaut nedaudz pārvaldīt.

 

Publiskās klavieres ir Valmieras novada fonda dāvana Valmierai, pērn, atzīmējot fonda desmit gadu jubileju. Ideja novietot klavieres brīvi pieejamā vietā spēlēšanai jebkuram interesentam radusies Birminghamā, Lielbritānijā 2007. gadā. Pašlaik iniciatīva pārņemta vairāk nekā 60 pilsētās visā Pasaulē.