Valmieras jaunieši talko Pauku priedēs

 Sestdien, 24. aprīlī, Valmieras pilsētā Lielajā talkā vienojās VJC "Vinda", Valmieras jauniešu domes un VNF Jauniešu ideju laboratorijas jaunieši kopā ar bērniem, un citiem pārstāvjiem no VJC "Vinda" Palīdzības biroja, Valmieras Dienas centra un Latvijas SOS BCA Valmieras Ģimeņu stiprināšanas projekta, kuri sakopa teritoriju pie Gaujas un Pauku priedēm Vanšu tilta apkaimē.
 
 
 
Spītējot sliktajiem laika apstākļiem, uz kopīgo talku ieradās ap 40 talcinieku. "Paldies visiem, kas nenobijās no lietus un sniega, un atnāca kopīgiem spēkiem padarīt tīrāku un sakoptāku Valmieru!”, talkas sākumā atnākušos uzmundrināja Baiba Udrase, Valmieras jauniešu domes koordinatore. Ikviens talcinieks tika arī pie zaļas lentītes, kas ir arī Lielās Talkas simbols, lai veicinātu talkotāju draudzīgumu un solidaritāti kopīgajam darbam Lielajā talkā.
 
Mazie un lielie talcinieki kopīgi savāca ap 20 lielajiem atkritumu maisiem. Atkritumu vākšanu interesantāku padarīja kopīgās uz vietas izdomātas spēles "kurš savāks vairāk pudeļu korķīšus”, "kas ātrāk aizskries ar divām PET pudelēm līdz atkritumu maisiem" un "kas atradīs interesantākās lietas”. Kopīgajā talkā tika atrasti arī dažādi neparasti atkritumi – dokumenti, fotofilmiņas, veļas kaste un pat grils. "Skumji tomēr paliek, ka Gaujas krastu atpūtnieki neaizvāc aiz sevis atkritumus,” atzina Liene Golča, Jauniešu ideju laboratorijas dalībniece.
 
Pēc labi paveiktā darba talcinieki kopīgi sasildījās ar tēju un ieturēja maltīti. Talcinieki saka lielu paldies veikalam "Austris” par piknika desiņām un uzņēmumam SIA "Neldi” par gardajām maizītēm. "Ir tik patīkami, ka mūs atbalsta Valmieras uzņēmēji”, atzina Kaija Muceniece, Palīdzības biroja vadītāja. Pasākumu atbalstīja arī Sorosa fonds Latvija.