Valmieras JIL rīko foto orientēšanos Latvijas, Spānijas un Velsas jauniešiem

Valmieras JIL rīko foto orientēšanos  Latvijas, Spānijas un Velsas jauniešiem

Vakardien, 4. jūnijā Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas (VNF JIL) jaunieši rīkoja foto orientēšanos “Valmieras garša” (“Taste of Valmiera”) starptautiskas nometnes 60 jauniešiem. Spēles laikā viesi iepazina Valmieras populārākās apskates vietas un objektus. Latvijas, Velsas un Spānijas jauniešu viesošanās notika projekta “Globālās izglītības sabiedrības veidošana” ietvaros, kura laikā jaunieši ir apmeklējuši visas valstis un iepazinuši to dažādās kultūras.

 

Foto orientēšanās laikā Latvijas, Spānijas un Velsas jauniešiem bija jāapmeklē, piemēram, Svētā Sīmaņa baznīca, Valmieras teātris, muzejs, daudzi mākslas objekti un citas vietas. Norādītajās vietās jauniešiem bija jāpilda jautri un smieklīgi uzdevumi un jāuzņem selfiji. Veiklākās komandas, kas īsākā laikā bija veikušas visvairāk uzdevumu, ieguva īpašas specbalvas, savukārt visi nometnes dalībnieki ieguva garšīgu suvenīru un sveicienu no Valmieras pilsētas pašvaldības.

 

Jau zināms, ka VNF JIL galvenais mērķis ir dot iespēju jauniešiem īstenot savas idejas, kas iespējams ar pašu jauniešu piesaistīto finansējumu dažādos veidos. Dažādu aktivitāšu rīkošana ir viens no VNF JIL finansējuma piesaistes veidiem. Šogad JIL rīkoja jau savu piekto ideju konkursu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”, kurā atbalstīja septiņas jauniešu idejas Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu novados un Valmieras pilsētā 1000 eiro vērtībā. Kopumā pašu rīkotajos ideju konkursos VNF JIL ir atbalstījis 24 idejas vairāk nekā 3000 eiro vērībā, ar kurām var iepazīties mājas lapā www.vnf.lv.