Valmieras novada fonda trešo gadskārtu sagaidot

 30. jūnijā pagāja tieši 3 gadi, kopš tika dibināts Valmieras novada fonds, ceturtais kopienas fonds Latvijā. Par godu šim notikumam 1. jūlija pēcpusdienā VNF ziedotāji un atbalstītāji pulcēsies Mūrmuižā, lai atskatītos uz kopīgi paveikto un sasniegto.
 
Jubilejas pasākumā fonds atklās arī jaunu labdarības programmu “100 draugi Valmieras novadam”. Ikviens, ziedojot vismaz 20 latus, iegūs patriotisko un uzticamo Valmieras novada drauga statusu. Pirmajiem 25 draugiem paredzēts īpašs pārsteigums.
 
Ar savu piemēru sekot arī pārējos aicinās pirmais Valmieras novada draugs – ilggadējais “Valmieras stikla šķiedras” vadītājs Inārs Poļaks. Ziedot un pievienoties “100 draugiem” valmierieši varēs arī pēc pasākuma!
 
Trešajai gadskārtai par godu pirmo reizi VNF sagatavojis drukātu pārskatu par līdzšinējo darbību, sasniegumiem un finanšu rādītājiem. Tas tiks prezentēts fonda dzimšanas dienā.
 
Trijos gados paveikts gana daudz. Taču šoreiz galvenās lietas īsā apkopojumā:
 
  • VNF atbalstītāju lokā pievienojušies 43 lielāki un mazāki uzņēmumi, 33 privātpersonas un neskaitāmi anonīmie ziedotāji, kuri izmanto labdarības kastītes veikalos;
  • fonds atbalstījis 76 vietējo iedzīvotāju projektus par kopējo summu vairāk nekā Ls 35 000;
  • atbalstītajās aktivitātēs aptverta gandrīz visa Valmieras rajona teritorija, dažādos pasākumos iesaistot aptuveni 2000 iedzīvotāju;
  • sociāla rakstura palīdzībai piešķirti vairāk nekā 8000 latu;
  • VNF ilgtermiņa uzkrājums jeb neaizskaramais kapitāls jau pārsniedz Ls 10 000

.

Taču ne vienmēr skaitļos slēpjas galvenais. Var droši apgalvot, ka fonda darbs ir ietekmējis daudzu Valmieras apkaimes iedzīvotāju dzīvi. Kādam tā kļuvusi vieglāka, citam krāšņāka, vēl kādam – drošāka, bet mums visiem kopā – vienkārši patīkamāka.
 
Ceram uz ziedotāju atsaucību arī turpmāk, lai visi kopā varam padarīt Valmieras novadu sakoptāku, drošāku un ikvienu pilsētu vai pagastu par patīkamāku vietu, kur dzīvot!
 
 Pasākums notiks, pateicoties Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta finansiālam atbalstam.
 
Fonda darbību atbalsta EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts veidotais NVO fonds, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds.