Valmieras novada fondu apmeklē Japānas jauniešu delegācija

 Ceturtdien, 18. septembrī, Valmierā viesojas jauniešu delegācija no Japānas. Pēc ViA studentu vadītas pastaigas pa pilsētu jaunieši tiksies ar VNF pārstāvjiem un ziedotājiem, lai runātu par labdarību Valmierā un Latvijā.
 
 
Vispirms fonda vadītājs Ansis Bērziņš iepazīstinās japāņu viesus ar fonda darbību un galvenajiem mērķiem. Tā kā Japānā ziedošanas kultūra nav attīstīta, jo tikpat kā visus jautājumus spēj atrisināt valsts pārvalde, tad jauniešiem īpaši interesanti būs uzzināt VNF ziedotāju personīgo motivāciju - iemeslus ziedot naudu labdarībai.
 
Japānā pašlaik augstā līmenī ir uzņēmumu sociālā atbildība vides aizsardzības jomā, jo īpaši atkritumu pārstrāde katrā uzņēmumā. Savukārt naudas ziedošana nav pat īsti pazīstama. Arī Latvijā ziedošana ir attīstības stadijā, tomēr citu iemeslu dēļ. Par šiem jautājumiem arī diskutēs VNF pārstāvji, privātie un biznesa ziedotāji un Jauniešu ideju laboratorijas dalībnieki.
 
No 14.-20. septembrim Latviju apmeklē 17 jaunieši no Japānas. Pirms tam delegācija jau pabijusi Lietuvā, bet pēc tam nedēļu uzturēsies arī Igaunijā. Braucienu organizē Japānas valdība, un tā ir kā atbildes vizīte uz Latvijas jauniešu braucienu Japānā šī gada vasarā.