Valsts svētkos paēdušas 79 ģimenes Valmieras pusē

Pārtikas banka Uz Valmieru atceļojusi otrā pārtikas palīdzības krava no pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai”. Šoreiz tā ļaus 79 Valmieras apkaimes ģimenēm sarūpēt gan ikdienas maltīti, gan pieticīgu svētku mielastu. Tāpēc aicinām valmieriešus, kuri līdz šim iesnieguši pieteikumus, 16. un 17. novembrī interesēties pa tālruni 64281792 vai doties uz Valmieras novada fondu (Valmierā, Garā ielā 9), lai uzzinātu par pārtikas paku saņemšanas iespējām. Apkārtējo novadu iedzīvotāji pārtikas pakas varēs saņemt pie vietējiem sociālajiem darbiniekiem.
 
Novembrī Valmieras novada fondā (VNF) ar lūgumu pēc palīdzības vērsušās vēl 44 ģimenes, kurās kāds no apgādniekiem zaudējis darbu, piedzīvojis krasu algas samazinājumu vai kā citādi cietis ģimenes finansiālais stāvoklis. Oktobrī VNF izdalīja 104 pārtikas pakas 95 Valmieras apkaimes ģimenēm. Daļai šī palīdzība bija nepieciešama tikai to vienu reizi, jo atrastas darba iespējas, saņemts pirmais bezdarbnieka pabalsts vai iegūts trūcīgās ģimenes statuss, kas ļauj ik mēnesi saņemt Eiropas Savienības finansētās pārtikas pakas, ko Valmieras apkārtnē izplata Latvijas Sarkanais krusts. Tomēr daļa ģimeņu joprojām ir pārtikas palīdzības saņēmēju vidū.
 
Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” ir portāla Ziedot.lv izveidota pārtikas programma, kuras mērķis ir palīdzēt tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri nonākuši krīzes situācijā un ir nepieciešama īslaicīga palīdzība. 12 kilogramu smagajā pārtikas pakā iekļautas lietas, kas palīdzēs ģimenei nodrošināt ikdienas maltīti – makaroni, milti, rīsi, putraimi, manna, griķi, zirņi, gaļas un zivju konservi, eļļa, cukurs, tēja, sausais piens un buljons. Pārtikas pakas saturs tiek veidots no ražotāju, pārstrādātāju un tirgotāju ziedotām pārtikas precēm, bet par saziedoto naudu tiek iegādātas preces, kuras nav saņemtas ziedojumu veidā. Vienas pārtikas pakas tirgus vērtība ir gandrīz 10 latu.
 
Visā Latvijā pārtikas pakas iedzīvotājiem gādā 34 reģionālās labdarības organizācijas. VNF rūpējas, lai pārtikas pakas nonāktu pie Valmieras un apkārtējo novadu ģimenēm. Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” komanda strādā un cer, ka ziedotāju labās sirdis ļaus ienest svētku prieku visās mājās un uz Ziemassvētkiem jau būs pieejamas nākošās pārtikas pakas.
 
 
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.