Vēlme palīdzēt grūtībās nonākušajiem pieaug

Vēlme palīdzēt grūtībās nonākušajiem pieaugMaija pirmajās dienās uz Valmieru atceļoja kārtējā krava no Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai”. Šomēnes tās ir 119 pārtikas pakas, kas nonāks pie Valmieras puses krīzes skartajām ģimenēm. Liels prieks, ka vēlme palīdzēt grūtībās nonākušajiem aizvien pieaug – Labdarības noliktavā ir saziedota gan svaiga maize, gan kartupeļi un konservi, gan citas lietas, kas ļaus palīdzēt vēl lielākam skaitam izsalkušo ģimeņu.
 
Šomēnes un arī turpmāk valmierieši kopā ar pārtikas paku saņems svaigu maiznīcā “Liepkalni” ceptu maizi. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11. klases audzēkņi savā skolā aicinājuši ziedot konservus un ievārījumus, bet kāda kundze ziedojusi maisu kartupeļu. Aprīlī savu artavu pārtikas bankā devuši arī Latvijas Nacionālie Bruņotie spēki. Tas parāda, ka mums nav vienalga, kas notiek ar mūsu līdzcilvēkiem, un visi šie ziedojumi nonāks ģimenēs, kur palīdzība visvairāk nepieciešama.
 
Pārtikas pakas ceļš līdz ģimenēm nebūt nav tik vienkāršs. Ik mēnesi Valmieras novada fonds meklē palīgus, kas atvestu pakas no lielās noliktavas Rīgā uz Valmieru. Šajā darbā iepriekš palīdzējuši IK “Meltekss” un A/S “Valmieras piens”, bet šoreiz un arī turpmāk savu palīdzību apsolījis zemnieku kooperatīvs “Trikāta”, par ko liels paldies. Kad pārtika atvesta, tiek rīkota talka, kurā fonda darbinieki un brīvprātīgie palīgi rūpīgi sakrāmē katru pārtikas paku. Uz attālākajiem novadiem pakas ceļo ar sociālo darbinieku starpniecību, bet valmierieši pakas var saņemt Labdarības noliktavā Stacijas ielā 26, Valmierā. Noliktava ir atvērta otrdienās un ceturtdienās no plkst. 12:00 līdz pat 18:00.
 
Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” ir Ziedot.lv un Latvijas Samariešu apvienības veidota programma. Tās mērķis ir palīdzēt ģimenēm ar bērniem, kuras skāris darba zaudējums vai būtisks algas samazinājums. Pārtikas pakas tiek gādātas par Latvijas iedzīvotāju ziedotiem līdzekļiem un tajās iekļauti paši nepieciešamākie produkti, kas palīdz ģimenei nodrošināt ikdienas maltīti. Vienas pārtikas pakas tirgus vērtība ir gandrīz 10 latu.
 
Dažas bildes no talkas apskatāmas šeit.