ViA studenti rīkos frīsbija dienas un uzstādīs ūdens automātu

 Vakar, 30. janvārī, tika paziņoti rezultāti SEB projektu konkursā ViA studentiem. Uzvarētāji par kopumā 1500 latiem rīkos dažādus pasākumus Valmieras jauniešiem un labiekārtos vidi pašiem studentiem un darbiniekiem augstskolā.
 
No konkursā saņemtajiem 5 pieteikumiem komisija izvēlējās četrus.
 
ViA frisbija komanda pavasarī rīkos Frisbija dienas Valmierā. Tajās vidusskolēni un viņu pedagogi tiks iepazīstināti ar frisbiju, tā noteikumiem, lai veicinātu šī sporta veida attīstību. Fonda un SEB bankas piešķirtais finansējums ļaus arī skolām iegādāties spēles turpināšanai nepieciešamos atribūtus – lidojošos šķīvīšus.
 
Studentu valdes aktīvisti projekta “Ūdens izslāpušiem studentiem” ietvaros Tērbatas ielas ēkā līdzās kafijas automātam ierīkos ūdens automātu. Tas ļaus studentiem lekciju starplaikos veldzēties ar bezmaksas dzeramo ūdeni vai aukstā laikā pašiem ar līdzpaņemtiem tējas maisiņiem pagatavot karsto dzērienu.
 
Neformālās gaisotnes veidošanai starp darbiniekiem un studentiem Cēsu ielas ēkā ViA kolektīvs ierīkos atpūtas telpu un nelielu virtuvīti. Jau 7. februārī starptautisko studiju apmaiņu programmas “Erasmus” dienā atpūtas telpa tiks atklāta.
 
Savukārt akadēmiski nozīmīga iniciatīva ir ViA ikgadējā vidusskolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā piedalās jaunieši no visas Latvijas. Ar fonda finansējumu augstskola nodrošinās veicināšanas balvas 2. un 3. vietas ieguvējiem, kas ir būtiski, lai sekmētu pētniecību Vidzemē un Latvijā.
 
ViA administratīvā prorektore un konkursa komisijas locekle Inita Sakne atzina, ka visi saņemtie projekti ir ne vien interesanti, bet noderīgi arī augstskolas sakārtošanai.
 
SEB konkursu ViA studentiem Valmieras novada fonds (VNF) izsludināja 2007. gada novembrī. Ar tā palīdzību fonds un SEB Unibanka vēlējās sekmēt ViA studentu un darbinieku iesaistīšanos un pašiniciatīvu augstskolas vai Valmieras dzīves vides sakārtošanā. Konkursā iesniegt varēja jebkādas iniciatīvas ar pasākumiem vai inventāra iegādi, ja vien to rezultātā tiek uzlabota studiju vai dzīves vide Vidzemes Augstskolā un Valmieras apkaimē.
 
Nākamais projektu konkurss Valmieras rajonā paredzēts jau martā, taču šobrīd vēl notiek līdzekļu piesaiste šiem mērķiem. Ikviens valmierietis ir aicināts ziedot VNF Labo darbu programmai, lai atbalstītu labu ideju īstenošanu mūsu apkaimē.
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.